Reklam
Reklam
Reklam

TTK PROMOSYON AÇIKLAMASI

TTK PROMOSYON AÇIKLAMASI

TTK PROMOSYON AÇIKLAMASI
25 Mart 2020 - 20:36

BASINA VE KAMUOYUNA…

TTK Banka Promosyon İhalesi, 25-03.2o2o tarihinde TTK Genel Müdürlüğünde yapılmıştır.
Ülkemizin Korona Virüsü ile mücadelesinde zor günlerden geçtiği bu günlerde, bankalar, yaşanmakta olan krizi fırsata çevirerek TTK emekçilerinin haklarını gasp etme yolunu tercih etmişlerdir.
İhaleye dört banka katılmış olup, en yüksek teklif beş yıl için, 4050 TL olarak Vakıfbank tarafından verilmiştir.
Türkiye’de ki Kamu Kurumlarında son 2 yıl içerisinde yapılan promosyon ihalelerinde ortalama rakamlar, beş yıl için 6-7bin TL arasında oluşurken, bugün bizlere bankalar tarafından reva görülen 4050 TL’lik teklifin kurum çalışanlarını temsil eden sendikalar tarafından kabul edilmesi mümkün değildir.
İhale komisyonunda çalışanları temsilen bulunan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS), verilen rakamı kabul etmemiş olup,  “şerh” düşerek tepkisini göstermiştir.
TTK’da 5 yıllık ortalama 7 milyar TL’lik işlem yapılmaktadır. Bizler TTK’da çalışanların ortak sesi olarak; bu teklifi kesinlikle kabul etmiyoruz. Söz konusu banka bu teklifinde ısrarlı olması halinde ise maaş kartlarımız hariç, tüm kredi kartlarımızı iptal edeceğimizi, bireysel işlemlerimizi kapatacağımızı, bu tür işlemlerimizi diğer bankalar aracılığı ile yapacağımızı, üyelerimiz adına kamuoyuna deklare ediyoruz.
Hakan YEŞİL              Sedat GÜNGÖR       Selami YOĞURTÇU        Vacit ESEN
    GMİS                            MEMUR-SEN           T.KAMU-SEN                     KESK
Genel Bşkn.           EnerjiBir-Sen Şube Bşk. Türk Enerji-Sen Şube Bşk.   ESM Şube Bşk.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum