Reklam

Trabzon Büyükşehir'in "Engelsiz Trabzon" projesi ödüle layık görüldü

Trabzon Büyükşehir'in "Engelsiz Trabzon" projesi ödüle layık görüldü

Trabzon Büyükşehir'in
31 Mayıs 2023 - 15:55

Trabzon'da özel gereksinimli bireylerin toplu taşıma araçlarını kullanırken sorun yaşamamaları için hazırlanan ve 6 ay önce hizmet vermeye başlayan "Engelsiz Trabzon" mobil uygulaması ödüllendirildi. Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği proje, Türkiye Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneği (AUS TÜRKİYE) tarafından düzenlenen ‘Ulaşımda Aklın Yolu Bir Yarışması’nda jüri özel ödülüne layık görüldü.
 
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, özel gereksinimli bireylere yönelik hassasiyeti ve ortaya koyduğu çalışmalarla örnek olmaya devam ediyor. Başta görme engelliler olmak üzere tüm özel gereksinimli bireylerin toplu ulaşımdan rahatça faydalanabilmesi için Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Engelsiz Trabzon’ mobil uygulaması, ödülleri toplamaya başladı. Engelsiz Trabzon Projesi, Ankara’da 6.’sı düzenlenen AUS Türkiye Ulaşımda Aklın Yolu Bir Yarışması’nda jüri özel ödülüne layık görüldü. Büyükşehir Belediyesi Trabzon Ulaşım Genel Müdürü Samet Ali Yıldız, Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Bayraktar ve Ulaşım Genel Müdürlüğü Akıllı Şehirler Şube Müdürü Okan Ertoğral’ın katıldığı törende, ödül Avrasya Görme Engelliler Derneği Başkanı Savaş Yol’a takdim edildi.  
 
BAŞKAN ZORLUOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİ
Ödül takdiminin ardından konuşan Dernek Başkanı Savaş Yol, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun kendilerine her konuda destek verdiğini belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve ekibi bizlerle sürekli istişare ederek taleplerimizi yerine getiriyor. Trabzon’da hayata geçirilen ‘Engelsiz Trabzon’ uygulamasına benzer hiçbir uygulama yok. Uygulamadan haberdar olanlar bizleri arayarak bilgi istiyorlar. Beyaz baston bizim bağımsızlık sembolümüzdür. Engelsiz Trabzon uygulaması da bağımsızlık sembolümüz haline gelmiştir. Bizden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen ve her projesinde bizlere özel önem veren Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na ve ekibine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.