Reklam

Röportaj ; Rize Milletvekili Muhammed Avcı

AK Parti Rize Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Muhammed AVCI,"RİZE’YE SON 17 YILDA 20 MİLYAR TL. YATIRIM YAPTIK"

Röportaj ; Rize Milletvekili Muhammed Avcı

AK Parti Rize Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Muhammed AVCI,"RİZE’YE SON 17 YILDA 20 MİLYAR TL. YATIRIM YAPTIK"

Röportaj ; Rize Milletvekili Muhammed Avcı
29 Mayıs 2020 - 18:14

AK Parti Rize Milletvekili Muhammed AVCI, “Rize’yi ekonomisi başta olmak üzere, dünyanın her yerinden, karayoluyla, havayoluyla ve deniz ulaşımıyla kısa zamanda gelinebilen, tarım, sağlık, turizm, kültür ve sanat kenti marka şehir yapma yolundaki çalışmaların aralıksız devam ediyor.” dedi.

Karadeniz Son Havadis Gazetesi ve Küresel Gazeteciler Konseyi Rize Temsilcisi B.Ali Kavalcı’ya Rize’de son 17 yılda yapılan yatırımlarla ilgili bilgi veren, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı, Rize Milletvekili Muhammed AVCI, “SN. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ufkuyla bizlere vermiş olduğu görevler ve hedefler doğrultusunda, kıymetli Rizeli hemşerilerimizin her daim bizlere verdikleri desteklerle, Ak Parti olarak iktidara geldiğimiz 2002’den bu zamanda kadar geçen 17 yılda Rize’mize yaptığımız kamu yatırım ve desteklerinin sektörel bazda dağılımının genel toplamı 20 milyar TL’dir. Yani eski parayla 20 katrilyondur. Şehrimiz genelinde, Ulaştırma ve haberleşme yatırımımız, 8.61 milyar TL’dir. Eğitim yatırımlarımızın toplamı, 428.milyon TL’dir. Sağlıkta, tıbbi cihaz kapasitelerini % 200 artırdık. Yeni onlarca sağlık tesisleri açtık, 112 Acil Sağlık Hizmet ve Ambulanslarımızı %300 artırdık. Sağlıkta hizmet göstergelerimiz Rize tarihinde görülmemiş oranda yükselmiş oldu. Ak Parti Hükümetleri olarak insanımıza verdiğimiz sağlık hizmetini devletin sağladığı bir lütuf değil, bir hakkın teslimi olarak görüp, şimdi de inşallah yeni şehir hastanemizi yapacağız. Rize genelinde Sağlıkta yatırım toplamı 440 milyon TL’dir. Adalette yatırım toplamımız 72 milyon TL’dir. Enerji ve Tabii Kaynaklarda yatırım toplamımız 2.5 milyar TL’dir. Rize mimarisinde, çok amaçlı yeni Çevre ve Şehircilik İl binamızla birlikte, 228 milyon TL. Çevre ve Şehircilikte ilimiz genelinde yatırım yaptık. TOKİ olarak şehrimiz genelinde 460 milyon TL. olan projeleri hayata geçirmiş olduk. Kısa adı İlbank olan, İller Bankası Genel Müdürlüğü olarak şehrimize 1.6 milyar TL. Yatırım yapmış olduk. Tarım ve Orman olarak, şehrimize 2.96 milyar TL. Yatırım kazandırmış olduk. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler olarak, yenil hizmet İl binalarıyla birlikte 1.49.milyar TL. Yatırım yapmış olduk. Gençlik ve Spor olarak, başta yeni spor tesisleriyle birlikte Rize’miz genelinde 466 milyon TL. Yatırımı şehrimize kazandırmış olduk. Turizm ev Kültür şehri olma noktasında her geçen yıl ülkemizin en çok turist çeken şehri olarak, 82 milyon TL. Yatırımı hayata geçirmiş olduk. Vakıflar ve bir kısım Vakıf Eserleri olarak 3.11 milyon TL. Yatırım yapmış olduk. Bilim, Sanayi ve Teknoloji olarak 311 milyon TL. gibi devasa yatırımları şehrimiz geneline kazandırmış olduk. Köydes projeleri olarak 244 milyon TL. gibi önemli yatırımları hizmete açmış olduk. Yukarıda sırasıyla açıklamış olduğumu ilgili kamu kurum ve kuruluşlarda şehrimize son 17 yılda yapmış olduğumuz 20 milyar TL. Yatırımlar Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarıdır. Geçtiğimiz 17 yılda Rize’miz için yaptıklarımız, sn. Cumhurbaşkanımızın memleketinde 2023 hedeflerimize ulaşmak başta olmak üzere, bundan sonrada yapacaklarımızın teminattır.” dedi. 

YORUMLAR