Reklam

KARTEPE’DE ENERJİ BİRİMİ KURULDU

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan genelge sonrasında Kartepe Belediyesi bünyesinde Enerji Birimi kuruldu.

KARTEPE’DE ENERJİ BİRİMİ KURULDU

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan genelge sonrasında Kartepe Belediyesi bünyesinde Enerji Birimi kuruldu.

KARTEPE’DE ENERJİ BİRİMİ KURULDU
22 Mart 2022 - 11:05

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan genelge uyarınca Kartepe Belediyesi bünyesinde Enerji Birimi kuruldu. Faaliyetlerine başlayan birim Kartepe Belediyesi enerji tüketiminde tasarrufunun sağlanması noktasında titiz bir çalışma yürütecek.

Enerji Birimleri tarafından kamu binaları ve tesislerde, enerji kullanım alanlarının analizi, aylık ve yıllık kullanım bedellerinin raporlanması, elektrik-doğalgaz-su başlığı altında verimli-verimsiz sınıflandırması ve çıkan sonuçlar doğrultusunda gereken tedbirin hayata geçirilmesi amaçlanıyor.

Enerji Birimleri enerji kaybının azaltılmasının yanı sıra iyileştirme çalışmaları da yapacak. Binaların enerji performansı raporlanacak. Yenilenebilir enerji alanında yapılacak çalışmalar ile ilerleyen dönemde enerji tasarrufunun arttırılması hedefleniyor.

ENERJİ KONUSU DÜNYANIN MESELESİ

Kaynakların etnik kullanımı ile orta ve uzun vadede önemli sonuçlar elde edilebileceğini söyleyen Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Dünyayı tehdit eden enerji krizi öngörüleri doğrultusunda ve devletimizin öncülüğünde uzman arkadaşlarımızdan oluşan Enerji Birimimizi kurduk. Enerji konusu dünyanın ortak ve en önemli meselelerinden biri. Bu kanunun yakın takipçisi olarak öncelikle kendi kurumumuzda sonuç odaklı, spesifik çalışmalar le etkili sonuçlar elde etmeyi arzu ediyoruz” dedi. Enerji Birimi, Kartepe Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını yürütecek. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum