Reklam
Reklam
Reklam

eTwinnig Projeleri Avrupa Kalite Etiketleri ve Ulusal Kalite Etiketleri Törenle Verildi

eTwinnig Projeleri Avrupa Kalite Etiketleri ve Ulusal Kalite Etiketleri Törenle Verildi

eTwinnig Projeleri Avrupa Kalite Etiketleri ve Ulusal Kalite Etiketleri Törenle Verildi
16 Aralık 2020 - 20:16

Zonguldak il geneli okullarının bir önceki eğitim-öğretim yılında e Twinning Portalında eTwinning Projeleri kapsamında yürüttükleri, yönettikleri projelerin sonucunda almaya hak kazandıkları ödüllerin takdimi için Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Zonguldak Öğretmenevinde ödül töreni düzenlendi. Kalite Etiketlerinin takdim töreninde konuşan İl Milli eğitim Müdürü Ali TOSUN, törene katılan ödül alacak olan okul yöneticileri ve öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada; ilimizde göreve başladığım günden bu yana beş aylık süre zarfında eTwinning faaliyetlerinin yoğun bir şekilde devam ettiğini,iyi bir sinerji yakalandığını, eTwinning projesi yapan öğretmenlerimizin başarılarını, faaliyetlerini, dercelerini paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz, Avrupa'da ve ülkemizde okulların birbirleriyle bağlantı kurabilmesi ve proje ortaklıkları yapabilmeleri amacıyla oluşturulan eTwinning faaliyetleri; ilimizdeki öğretmenlerin üstün gayretleri ve yoğun ilgisiyle sürdürülmektedir.

eTwinning faaliyetleri; öğrencilerimizin hem ülkemizden hem de Avrupa'dan yaşıtlarıyla iletişim kurma, farklı kültürleri tanıma, yabancı dilleri kullanma, bilişim teknolojilerini aktif olarak kullanma, girişimcilik, işbirliği ve takım çalışması yapma, eleştirel düşünme gibi pek çok 21. Yüzyıl becerilerinin geliştirilmesine de imkân sağlamaktadır.

Bugün buradaki ödül törenimizde; Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren “Ulusal Destek Servisi” tarafından takip edilen ilimizde eTwinning projesi yürüten ve başarılı olan;

77 Öğretmenimize; “Ulusal Kalite Etiketi”,

35 Öğretmenimize; “Avrupa Kalite Etiketi”,

10 Okulumuza “eTwinnig Okulu Etiketi”

21 Okulumuza “Avrupa Kalite Etiketi Levhası”,

25 Okulumuza “Ulusal Kalite Etiketi Levhası” verilecektir.

eTwinning Kalite Etiketleri, çok iyi niteliklere sahip eTwinning projeleri düzenleyen öğretmenlere verilmektedir. Projeyi yürüten öğretmene verilen kişisel bir etikettir. Bu etiketler, projenin belirli bir ulusal standarta ve Avrupa standartına ulaştığını belirtmektedir

E-Twinnig Okulu Etiketi ;verilebilmesi için okul eTwinning’te iki yıldan fazla bir süredir kayıtlı olmalıdır.

Başvuru sırasında okulla bağlantılı olan en az iki aktif eTwinning öğretmeni bulunması gerekmektedir.

Ulusal Kalite Etiketi almış olan bir Avrupa eTwinning projesi olması gerekmektedir. Projelerin başarılı şekilde yönetilmiş olması ve sonuçlarının alınmış olması beklenmektedir.

_____________

E-Twinnig Portalına ülkemizden;

53.646 okulumuz,

253.168 öğretmenimiz kayıtlı olup,

Şuana kadar 44.920 Proje üretilmiştir.

E-Twinning Portalına İlimizden ;

163 Okulumuz

796 Öğretmenimiz eTwinning portalına kayıtlı olup,

393 Aktif Proje ile birlikte 1437 Toplam Proje yürütülmüştür.

eTwinning proje ve faaliyetinin ilimizde daha çok okulumuz tarafından uygulanması, daha çok okulumuzun “e-Twinning Okulu “ unvanı alması için il koordinatörümüz tarafından öğretmen ve okul yöneticilerimize bilgilendirme çalışmaları yapılmış ve öğretmenlerimizin bu portala aktif şekilde katılmaları ve proje yönetmeleri teşvik edilmektedir.

Bu eğitim sezonunda da; proje yürüten öğretmenlerimize sürekli rehberlik edilecek,devam eden proje çalışmaların başarılı sonuçlanması için gerekli destek sağlanacaktır. İlimizdeki e Twinning okulu sayısının da artırılması da hedeflerimiz arasındadır.

Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize Proje tabanlı öğrenme becerilerinin geliştirilmesi adına yaptıkları, yönettikleri proje çalışmalarından ötürü teşekkür ediyor,bu eğitim sezonu ve bundan sonraki yıllarda e Twinning platformuna daha fazla öğretmenimizin, yöneticimizin,okulumuzun kaydolmasını bekliyor,bugün burada ödül alacak olan tüm öğretmenlerimizi,yöneticilerimizi,okullarımızı kutluyor,bundan sonraki yürütecekleri projelerde ve diğer eğitim faaliyetlerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına başarılar diliyorum.

İlimizdeki eTwinning projelerinin yönetilmesi, yürütülmesi ve yaygınlaştırılması, eTwinning kültürünün ilimizde oluşturulması ve uzaktan eğitim sürecinde eTwinning webinarlarıyla ilimiz yönetici ve öğretmenlerinin buluşturulmasında destek olan; Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne, Ulusal Destek Servisimize, İl Koordinatörümüze ve İlimizin tüm e Twinning ekibine teşekkür ediyorum diyerek konuşmasını tamaladı.
Ödül töreninde törene katılan yönetici ve öğretmenlere;Ulusal Kalite Etiketi,Avrupa Kalite Etiketi, eTwinnig Okulu Etiketi,Avrupa Kalite Etiketi Levhası, Ulusal Kalite Etiketi Levhaları verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum