Reklam
Reklam

2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılının ikinci Yarısı Değerlendirildi

Safranbolu Kaymakamı Ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in Katılımı İle Safranbolu’da 2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılının İkinci Yarısı Değerlendirildi.

2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılının ikinci Yarısı Değerlendirildi

Safranbolu Kaymakamı Ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in Katılımı İle Safranbolu’da 2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılının İkinci Yarısı Değerlendirildi.

2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılının ikinci Yarısı Değerlendirildi
13 Şubat 2019 - 13:04

Sunal Tülbentçi Öğretmen Evinde düzenlenen toplantıya Ürkmezer’in yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş ile Okul Müdürleri ile öğretmenler katıldı.

2018 – 2019 eğitim öğretim yılından gerçekleştirilen projeler, yakalanan başarıla ve ikinci yarıyılda yapılması planlananların konuşulduğu programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, “İlçe olarak eğitimde önemli bir başarının yakalandığını, bu başarıların arkasının geleceğini ifade ederken, verdiği desteklerden ötürü Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’e teşekkürü borç bildiklerini” söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu’da yaptığı konuşmada, “ 2023 vizyonunda 3 yıllık çalışma planı zihinsel dönüşümdür. Bu dönüşümü gerçekleştirmek için Vizyon belgesini iyi öğrenin ve uygulayın. İlimizin başarısı ülke genelinde 4. sırada yer almaktadır. Bu başarı yıllardır artık oturuşmuş bir başarıdır. Artık sadece akademik başarıda değil, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da bizim hedefimiz açık ara birinci olmaktır. Ölçümüz belli bugünün işini yarına bırakmamalıyız. Diğer bir hedefimiz ise her okulu kendi ile yarıştırmaktır. Anadolu Liseleri sportif ve kültürel alanda Meslek Liseleri ise bölümlerinde kendilerini geliştirerek üretim odaklı çalışmalar yapması gerekir. Sıfır Atık projesinde Safranbolu pilot bölge seçildi. Proje ile ilgili çalışmalarınızı öğrencilere yansıtın birlikte destek verin. ” dedi ve 2018-2019 eğitim öğretim döneminin ikinci yarıyılının başarılı bir dönem olması dileğiyle hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılının ikinci yarısının hayırlı olması dilekleri ile konuşmasına başlayan Safranbolu kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer ise; “ İnşallah ilk dönemdeki gibi sakin huzurlu ve kazasız belasız iyi bir şekilde tamamlayacağımıza inanıyorum” dedi.

Kısa süre içerisinde okul yönetimlerimiz ve servisçi arkadaşlarla bir toplantı yapacaklarını kaydeden Ürkmezer; “ Toplantıda her zaman olduğu gibi geleceğimizin teminatı çocuklarımızın güvenliğinden, eğitim alanında neler yapabileceğine kadar tüm detayların konuşulacağını söyledi.

Ürkmezer konuşmasını söyle sürdürdü; “Safranbolu’da hem Kaymakamlık hem Belediye olarak başta İl Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere tüm kurumlarımıza işbirliği içerisinde destek olmaya çalışıyoruz. Desteklerimiz devam edecektir. Çocuklarımızın sadece akademik başarı anlamında değil sosyal ve kültürel anlamda gelişebilmesi için çalışmalara devam ediyoruz. Bu kapsamda bilimden tekniğe, sosyal alandan kültür alanına, spordan sanatsal faaliyetine kadar her anlamda Safranbolu’nun eğitimine kamu, özel fark etmeksizin bütün imkânlarla destek vermeye çalışıyoruz. İlk dönem olduğu gibi ikinci dönemin de kazasız, belasız sağlıklı bir eğitim dönemi olması dileğiyle hepinize başarılar diliyorum” dedi

Konuşmaların ardından 2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılında gerçekleştirilmesi planlanan proje ve çalışmalar değerlendirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum