Reklam
Reklam

Vali Çeber’den Bir Kitap Bin Dünya Projesine Destek

Vali Çeber’den Bir Kitap Bin Dünya Projesine Destek

Vali Çeber’den Bir Kitap Bin Dünya Projesine Destek
08 Ocak 2020 - 16:32

Vali Kemal Çeber, Çamlıhemşin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kitap okuma alışkanlığını teşvik etmek amacıyla düzenlenen ‘Bir Kitap Bin Dünya Projesi’ kapsamında anasınıfı öğrencileri ile bir araya geldi.
            Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen etkinlikte Vali Çeber,  İstanbul Mutfak Günleri'nde gümüş madalya kazanan Çamlıhemşin Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Şeyma Mülazimoğlu’ nu da tebrik ederek başarılarının devamını diledi.
            Anasınıfı öğrencileriyle sohbet ederek öğrencilerle yakından ilgilenen Vali Çeber,  Öğrencilerin seviyelerine uygun bir hikâye kitabını okuyarak ‘ Bir Kitap Bin Dünya Projesi’ etkinliğine destek vermekten mutluluk duyduğunu ifade etti.
            Çamlıhemşin Kaymakamı Ahmed Çelik’in de hazır bulunduğu etkinliğe, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kalender,  Ardeşen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çamanka, Ardeşen ilçesinde bulunan bazı anaokulu müdürleri, öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.
          Vali Çeber,  küçük yaşta okumanın önemini kavrayarak, okumayı sevmenin ömrünüzün sonuna kadar kitaplarla ilişkimizi ve okuma alışkanlığımızı belirleyecek neticeleri olacağını vurgulayarak, “Ülkemizin ve milletimizin geleceğinin inşasında okumayı seven nesillere ne büyük ihtiyaç olduğunu çok iyi biliyoruz. Gayemiz çocuklarımızı çok sevdiğimiz için onlara kitap okuma alışkanlığını kazandırmaktır. Okuduğumuz kitapların hayatımız boyunca kullanacağımız bilgilere dönüştüğünü unutmamak gerekir. Kalıcı ve faydalı okumada olumlu tecrübeler ile teşvikler de çok önemli. ” dedi.
            Projeyi tanıtan ve bu kapsamda gerçekleştirdikleri çalışmaları anlatan Çamlıhemşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çamanka, " Okumayı sevdirmeyi amaçlıyoruz. Okumak, çocuklarımızın en öncelikli alışkanlıkları olsun istiyoruz. İlçemizdeki tüm yavrularımızı kitap dostu olarak yetiştirmek gayretindeyiz. Sadece derste okul sıralarında değil, yaşamı paylaştığımız her yerde okuyabileceğimizi öğretmeye çalışıyoruz.” dedi.
            Ziyaretin sonunda Vali Çeber, Türkiye’nin en büyük ve devlet eliyle desteklenerek resmî tek uluslararası gastronomi yarışması olan 17'nci Uluslararası İstanbul Mutfak Günlerinde gümüş madalya kazanan Şeyma Mülazimoğlu’nu ve anasınıfı öğrencilerini makamında ağırlayarak günün anısına kitap hediye etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum