Reklam
Reklam
Reklam

UEFA Futbol Hukuku Programı'nın ilk ayağı Kadir Has Üniversitesi'nde yapıldı

UEFA Futbol Hukuku Programı'nın ilk ayağı Kadir Has Üniversitesi'nde yapıldı

UEFA Futbol Hukuku Programı'nın ilk ayağı Kadir Has Üniversitesi'nde yapıldı
29 Ekim 2019 - 16:56

Kadir Has Üniversitesi 21-25 Ekim tarihlerinde Avrupa’nın çeşitli liglerinin ve futbol kulüplerinin avukatlarına ve federasyon yöneticilerine ev sahipliği yaptı. 2 yılda bir düzenlenen UEFA Futbol Hukuku Programı’nın ilk ayağı İstanbul’da Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlendi. Futbol yöneticileri ve hukukçuları, bir hafta boyunca İstanbul’da futbol hukuku alanında tarihsel ve hukuk alanında bilgi edinmelerinin yanı sıra her daim gelişmekte olan futbol hukukunun geleceğini de tartıştı.

İki senede bir düzenlenen ve Avrupa futbol endüstrisinde kuralları ve yasaları derinlemesine irdeleyen UEFA Futbol Hukuku Programı’nın ilk modülü İstanbul’da, Kadir Has Üniversitesi’nde yapıldı. UEFA Futbol Hukuku Programı’nın ortağı Kadir Has Üniversitesi Spor Çalışmaları Merkezi, diğer üniversitelerden farklı olarak, programın akademik kredilerinin verilmesinden de sorumlu olarak 'lider akademik ortak' konumunda bulunuyor.

“Avrupalı futbol uzmanları futbol hukuku alanında derinleşti”
21-25 Ekim tarihlerinde Kadir Has Üniversitesi Cibali kampüsünde düzenlenen “Futbol Hukukuna Giriş” modülünün direktörlüğünü Türkiye Futbol Federasyonu Eski Başkanı, Kadir Has Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Av. Dr. Levent Bıçakçı yürüttü. Programın yerel koordinatörlüğü görevini ise Kadir Has Üniversitesi Spor Çalışmaları Merkezi Müdürü Emir Güney üstlendi. Avrupa’nın çeşitli liglerinin ve futbol kulüplerinin avukatları ve yöneticilerinin oluşturduğu program katılımcıları, futbol hukuku alanında tarihsel bilgi ve hukuk bilgisi edinmelerinin yanı sıra her daim gelişmekte olan futbol hukuku alanına katkıda bulunacak
güncel konuları tartıştı. Eğitimde ayrıca Avrupa Futbol Birliği, Avrupa Ligleri ve Uluslararası Profesyonel Futbolcular Federasyonu gibi birtakım önemli paydaşların yapıları ve hedefleri incelendi.

“Futbol yöneticilerine ‘ileri’ düzey eğitim”
Futbol hukuku anlayışını derinleştirmek ve bilgilerini güncelleştirmek isteyenleri, federasyon uzmanlarını ve yöneticilerini bir araya getiren UEFA Futbol Hukuku programı, futbol hukuku alanında çalışan avukatların ve yöneticilerin ileri düzey eğitim aldığı dört ayrı haftadan oluşan bir eğitim programı.

Kadir Has Üniversitesi'nde düzenlenen 'Futbol Hukukuna Giriş' başlıklı modülün ardından programın ikinci modülü 'FIFA Transfer Yönetmelikleri', 10-14 Şubat 2020'de Rijeka
Üniversitesi'nin (Hırvatistan) ev sahipliğinde düzenlenecek. Program içerikleriyle ilgili daha fazla detay için https://uefaacademy.com/flp/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum