Reklam
Reklam
Reklam

"Terör örgütü hedef gözetmeden, kim olduklarına bakmadan vatandaşlarımızı şehit ediyorlardı"

"Terör örgütü hedef gözetmeden, kim olduklarına bakmadan vatandaşlarımızı şehit ediyorlardı"

06 Kasım 2019 - 21:44

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, sınır hattındaki Şanlıurfa'nın Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerinde ziyaretlerde bulundu.

Kandemir, ilk önce AK Parti Akçakale İlçe Başkanlığını ziyaret ederek partililerle buluştu.

Daha sonra Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya'yı makamında ziyaret eden Kandemir'e AK Parti milletvekilleri Metin Bulut, Halis Dalkılıç, Abdullah Ağralı ve diğer ilgililer eşlik etti.

AK Parti heyeti, Ceylanpınar'da terör örgütü YPG/PKK tarafından sivil yerleşim alanlarının hedef alındığı saldırılarda şehit olan öğrenciler Elif Terim ve Mazlum Güneş'in ailelerine ziyarette bulundu.

Kandemir, yaptığı açıklamada, son 2 gündür bölgede yaptıkları ziyaretlerde vatandaşların ve partililerin hissiyatlarını dinlediklerini söyledi.

Vatandaşların olağanüstü teveccühleri ve desteğinin çok önemli olduğunu dile getiren Kandemir, şöyle konuştu:

"Sınırın diğer tarafından YPG/PKK terör örgütünün bu tarafa atışları oluyordu, vatandaşları rahatsız ediyorlardı. Ceylanpınar'da Elif kızımız YPG/PKK terör örgütünün attığı havan mermisi sonucu şehit olmuş, bunu görünce insanın yüreği parçalanıyor. Bu terör örgütü hedef gözetmeden, sivil insanları gözetmeden, kim olduklarına bakmadan vatandaşlarımızı şehit ediyorlardı. Fakat şehit kızımızın babası bana 'Vatanımız sağolsun' diyerek bizi metanetle karşıladı. Bu bölge insanının hem metanetini, hem cesaretini hem huzura olan ve Türkiye Cumhuriyeti devletine, Cumhurbaşkanımıza olan güvenini görmüş olduk. Dolaştığımız her yerde bu terör örgütünün açmış olduğu yaranın, huzursuzluğun bertaraf edilmesinin sevincine şahitlik ettik. Sınır ilçelerimizin hepsinde vatandaşlarımız bize, Cumhurbaşkanımıza Başkomutanımıza selamlarını ileterek bu operasyonun ne kadar önemli olduğunu söylediler."

YORUMLAR

  • 0 Yorum