Reklam
Reklam

MİNİA YUSUFELİ’NE DOKA’DAN PROJE DESTEĞİ

MİNİA YUSUFELİ’NE DOKA’DAN PROJE DESTEĞİ

MİNİA YUSUFELİ’NE DOKA’DAN PROJE DESTEĞİ
24 Ekim 2019 - 23:07

 

Yusufeli yeni yerleşim yeri 1. Bölgede yapılacak olan Minia Yusufeli Projesine Karadeniz Kalkınma Ajansı’ndan destek.

Yeni kurulan Yusufeli İlçe merkezi 1. Bölgede yer alan 100 dönümlük dolgu sahası içerisinde yapılacak olan Millet Bahçesi ile bir yaşam alanı oluşturarak Minia Yusufeli projesi gerçekleştirilecek. Minia Yusufeli Projesiyle eski ilçe merkezi maketinin yeni ilçe yerine taşınarak geçmişin yaşatılması amaçlanıyor.

Yapılacak Millet Bahçesi içerisinde yer alacak olan Minia Yusufeli ülkemizde bir ilk olma özelliği taşıyacağı gibi büyüklüğüyle de dünyanın en büyük şehir maketi olacak. Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’na fizibilite desteği programına müracaat eden Yusufeli Belediyesi, Minia Yusufeli Projesi’ne %57 finansman katkısında bulunarak destek aldı.

Bu yıl içerisinde projelendirilmesi planlanan Minia Yusufeli önümüzdeki yıllarda yeni yerleşim yerinde planlanan alanda eş finansmanlı ve yıllara sarı projeye dönüştürülerek uygulaması yapılacak. Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, “Vatandaşlarımıza seçimlerde vaat ettiğimiz yeni Yusufeli’ne en çok değer katacak ve turizm alt yapısını güçlendirecek finansman açısından en önemli projemiz için ilk adımları atmış bulunuyoruz. ”dedi. Seçim vaatleri içerisinde büyük önem taşıyan Minia Yusufeli Projesi Yusufeli Millet Bahçesi içerisinde yer alacak olan Kano ve Rafting parkurunun ortasında 6,5 dönümlük alanda yapılacak. HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

YORUMLAR

  • 0 Yorum