Reklam
Reklam

İŞKUR SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMI ÖĞRENCİLERİNE İŞ KULÜBÜ EĞİTİMİ

İŞKUR SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMI ÖĞRENCİLERİNE İŞ KULÜBÜ EĞİTİMİ

İŞKUR SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMI ÖĞRENCİLERİNE İŞ KULÜBÜ EĞİTİMİ
04 Eylül 2019 - 19:56

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı öncülüğünde Türkiye İş Kurumu tarafından tüm Türkiye’de ilk kez bu yaz düzenlenen Sosyal Çalışma Programı kapsamında Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde çalışmaya hak kazanan üniversite öğrencilerine Zonguldak İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları tarafından İş Kulübü eğitimi verildi. Eğitim sonunda katılımcı öğrencilere sertifikaları takdim edildi.
İş Kulübü hizmetlerinin hedef kitlesi olan özellikle dezavantajlı grupta yer alan engelliler, eski hükümlüler, uzun süre işsiz olanlar, kadınlar, göçmenler ve üniversite öğrencilerinin iş hayatına kazandırılmaları amacıyla verilen İş Kulübü Eğitimi ile kişiler iş hayatına hazırlanarak istihdam edilebilirlikleri arttırılmaya çalışılıyor.
Zonguldak İŞKUR İş Kulübü Liderleri tarafından verilen eğitimlerde kendini tanıma, iş arama kanalları, özgeçmiş hazırlama, iş arama ağı kurma, mülakat teknikleri gibi farklı başlıklarda teknik bilgilerin verildiği eğitimlerde telefon görüşmesi ve mülakat konularında da simülasyonlar yapılıyor.
İŞKUR yetkilileri, İş Kulübü eğitimlerinin yıl boyunca devam edeceğini, ücretsiz ve sertifikalı bir eğitim olan İş Kulübü Eğitimine katılmak için Zonguldak İŞKUR ile irtibata geçilmesi gerektiğini belirttiler.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum