Reklam
Reklam
Reklam

Hakkari'de Rize Günleri başlıyor

Hakkari'de Rize Günleri başlıyor

Hakkari'de Rize Günleri başlıyor
12 Nisan 2021 - 21:49

Hakkari'de bu yıl 03 -12 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan 1’inci Rize Günleri için geri sayım başladı.

Hakkari Valiliği'nin himayelerinde Anadolu Kültür Eğitim Spor ve Yardımlaşma Derneğinin organize ettiği 1. Rize tanıtım günleri hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.
Bu yıl Hakkari meydanında düzenlenecek ve 9 gün sürecek olan tanıtım günlerine yüzbin vatandaşın katılması bekleniyor.

Hakkari'de Rize Tanıtım Günleri hazırlıklarına Vali İdris Akbıyık tarafından start verildi

 Valilik Makamında AKES-DER Yönetimini kabul eden Hakkari Valisi İdris Akbıyık, AKES-DER yönetimi tarafından hazırlanan sunumu izledi. Hazırlık çalışmalarını başlatan Akbıyık, AKES-DER Başkanı Hasan Kansızoğlu ve yönetimi ile görüş alışverişinde bulundu.

Merkezi Rize'de bulunan Anadolu Kültür Eğitim Spor ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Kansızoğlu,Hakkari'de düzenlenecek olan Rize Günleri etkinliğinin Rize adına güzel günlerin yaşanmasına vesile olduğunu söyledi.
Bu yıl organizasyonu Hakkari Meydanında  03 -12 Mayıs  tarihleri arasında gerçekleştireceklerini ifade eden Kansızoğlu,“Ovit tüneli, Zil Kale, Çay tarlası, Kemer köprüsü ve Bakır madeniyle adeta Rize’yi Hakkari'de canlandıracağız. Başarılı bir etkinlik düzenleme çabasındayız. Rize Günlerinin başarısı Rize'lilerin başarısıdır. Bu dev organizasyona tüm hemşerilerimizi bekliyoruz.” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum