Reklam
Reklam
Reklam

CHP'NİN KURULUŞUNUN 96'NCI YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN!

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, CHP’nin 96’ncı kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

CHP'NİN KURULUŞUNUN 96'NCI YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN!

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, CHP’nin 96’ncı kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

CHP'NİN KURULUŞUNUN 96'NCI YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN!
08 Eylül 2019 - 15:24

“BENİM İKİ BÜYÜK ESERİM VAR; BİRİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ, DİĞERİ CUMHURİYET HALK PARTİSİ" MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

CHP’NİN KURULUŞUNUN 96’NCI YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN!

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, CHP’nin 96’ncı kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Ünal Demirtaş mesajında şunları ifade etti:

“Bağımsızlığın, cumhuriyetin, demokrasinin, laikliğin, çağdaşlığın, hukuk devletinin, bağımsız ve tarafsız yargının, basın özgürlüğünün, temel insan hak ve hürriyetlerinin ve Türkiye’nin geleceği olan çocuklarımızın, teminatı olan, üyesi olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 96’ncı yıldönümü kutlu olsun”

GELECEĞİN TEMİNATI!

9 Eylül; onur, inanç ve azimle verilen kurtuluş mücadelesi sonunda, vatan topraklarının düşman işgalinden, destansı bir mücadele ile kurtarıldığı çok önemli bir tarihtir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde başlatılan Ulusal Kurtuluş Savaşı, 9 Eylül 1922’de zaferle taçlanmıştır. Halkına güvenen, tüm olumsuz koşullara ve yokluğa rağmen kurtuluş inancını yitirmeyen Mustafa Kemal Atatürk, beraberindeki silah arkadaşları ile Milli Mücadele sürecinde destan yazmış, Sevr’i parçalayıp tarihin çöp sepetine atmış, Türkiye’yi de siyasal açıdan inşa sürecini başlatmıştır.

Bunun ilk adımı olarak da büyük zaferin 1’inci yıl dönümünde Cumhuriyet Halk Partisi’ni kurmuştur. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim iki büyük eserim var; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi" sözleri ile CHP tarihteki sarsılmaz yerini almıştır.

Cumhuriyet Halk Partisi, dünyadaki en köklü dört partiden birisidir. Bağımsızlık, özgürlük ve halk iradesine dayanan yönetim anlayışı partimizin kuruluş felsefisinin temelini oluşturmaktadır. Asla vazgeçilmeyecek olan bu temeller, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96 yıllık onurlu geçmişinin özetidir. Güçlü tarihsel birikimi ve hafızası ile geçmişten her zaman ders çıkaran, modernleşme anlayışı ile bugünü doğru değerlendiren, devrimci ruhu ile geleceği planlama yetenek ve öngörüsüne sahip tek parti Cumhuriyet Halk Partisidir. Gücünü halktan alan partimiz, adaletten, özgürlük ve bağımsızlıktan yana olan tavrından asla taviz vermemiştir. Cumhuriyet Halk Partisi, Kuvayi Milliye ruhu ile savaş meydanlarında kurulmuş ve o tarihten bu yana her zaman halk iradesini öncelikli görmüştür.

Bugün; halk iradesini hiçe sayanlar, şahsi çıkarlarını ulusal çıkarların önünde görenler, parlamenter sistemi ortadan kaldırıp, tek adam rejimini dayatarak ülkemizi diktatörlüğe sürükleyenler karşısında sarsılmaz bir şekilde duran yine Cumhuriyet Halk Partisidir. Unutulmamalıdır ki Cumhuriyet Halk Partisi, yıllar önce tek partili dönemden çok partili döneme geçilmesini sağlayan partidir. Ülkemize demokrasiyi getiren parti olarak, bugün ülkemizde hakim kılınmak istenen korku ve sindirme iklimi karşısında, demokrasi, özgürlük ve adalet mücadelemizi sonuna kadar devam ettireceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle koca çınar partimiz Cumhuriyet Halk Partisinin 96'ıncı kuruluş yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutluyor, başta kurucumuz Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kuruluştan bugüne kadar partimize emek veren herkese saygı ve şükranlarımı sunuyorum"

YORUMLAR

  • 0 Yorum