Reklam

BAŞKAN POSBIYIK, TÜM EKİBİ SEFERBER ETTİ

BAŞKAN POSBIYIK, TÜM EKİBİ SEFERBER ETTİ

BAŞKAN POSBIYIK, TÜM EKİBİ SEFERBER ETTİ
19 Kasım 2023 - 14:06

KDZ. EREĞLİ’DE FIRTINA ETKİLİ OLUYOR
GEMİ KARAYA OTURDU, ÇATILAR UÇTU, AĞAÇLAR VE DİREKLER DEVRİLDİ
BAŞKAN POSBIYIK, TÜM EKİBİ SEFERBER ETTİ
Kdz. Ereğli’de etkili olan fırtına, kasırga etkisi oluşturdu. Gemi karaya oturdu, çatılar uçtu, ağaçlar ve direkler devrildi, derelerdeki su seviyesi yükseldi. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, belediyede kriz masası oluşturarak tüm personeli seferber etti.
Kdz. Ereğli Belediyesi, sabah saatlerinden itibaren etkili olan fırtınaya karşı teyakkuza geçti.
Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kasırga etkisi oluşturan fırtına nedeniyle belediyede kriz masası oluşturarak tüm ekipleri seferber etti. Yağmurla birlikte şiddetini artıran fırtına nedeniyle Kdz. Ereğli’de bir gemi sahil bandında karaya oturdu. Gemi mürettebatı İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kurtarıldı. Bir çok bölgede ağaçlar ve elektrik direkleri devrildi, çatılar uçtu. Derelerde su seviyesi yükseldi.
Başkan Halil Posbıyık, etkisini sürdürmesi beklenen fırtına nedeniyle belediyeye gelerek İtfaiye, Zabıta, Su ve Kanalizasyon İşleri ve Temizlik İşleri başta olmak üzere tüm ekipleri sahada görevlendirdi.
Tüm vatandaşları dikkatli olmaya çağıran Başkan Posbıyık, şunları söyledi:
“Çok büyük bir afet, kasırga yaşıyoruz. Özellikle ağaçlar devrildi, çatılar uçtu. Bütün ekiplerimizle birlikte sahadayız. 300 kişilik bir ekip tüm Ereğli’yi tarıyor. Fakat fırtına halen daha devam ediyor. Bir gemi Amfi Tiyatro’nun orada karaya oturdu, gemideki mürettebatın çıkarılmasını sağladık itfaiye ekiplerimizle. Ereğli Belediyesi olarak bizimde çok büyük zayiatlarımız oldu.  Belediye Plajı’nda, sahil boyunca zayiatlarımız var. Ağaçlar söküldü, elektrik lambaları kırıldı. Şehir içindeki trafik lambaları yerlerinden söküldü. Bir çok yoldaki ağaç yıkıntılarını açmış vaziyetteyiz. Amfi Tiyatro ve çevresinde büyük bir zayiat var. İskelelerdeki güneşliklerin hepsi parçalanmış durumda. Halk Kafe’de denize bakan tüm camlar dalgaların yüksekliğinden dolayı kırılmış vaziyette. İçerisini su basmış durumda. Belediyede bir kriz masası kurduk. Gelen ihbarları tek tek değerlendiriyoruz ve ekiplerimizin hepsi görev başında. Bende Çavdarlıyı ve sahili gezdim, rahatladığımız bir konu derelerdeki su seviyesi düşmeye başladı. Ama afet devam ediyor. AFAD verilerine göre yarına kadar sürecek. Biz Belediye olarak bütün gücümüzle her tarafa ulaşmaya çalışıyoruz. Bütün vatandaşlarımızın dikkatli olmasını istirham ediyor. Hepimize geçmiş olsun.”