Reklam

ATO Başkanı Baran, Gazzeli hastaları ziyaret etti

ATO Başkanı Baran, Gazzeli hastaları ziyaret etti

ATO Başkanı Baran, Gazzeli hastaları ziyaret etti
28 Şubat 2024 - 13:18

BARAN: “SAVAŞIN MAĞDUR ETTİĞİ ÇOCUKLARIMIZIN YÜZÜNÜ GÜLERKEN GÖRMEK BİZİ ÇOK MUTLU ETTİ”

 BARAN: “ÇOCUKLARIN, İNSANLARIN ÖLDÜĞÜ HİÇBİR DAVA HAKLI DEĞİLDİR. BU MESELE BÜTÜN İNSANLIĞIN MESELESİDİR”

 28 Şubat 2024-Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, İsrail’in saldırıları nedeniyle sağlık hizmetine ulaşamayan, Mısır üzerinden Ankara’ya getirilerek tedavilerine devam edilen Filistinli hasta, yakın ve çocukları İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda yerleştirildikleri ATO üyesi bir otelde ziyaret etti.

 ATO 59 No’lu Kültür ve Sanat Etkinlikleri Meslek Komitesi Meclis Üyesi Ümit Kılıç’a ait otelde, Filistinliler ile bir araya gelerek acil şifa dileklerini ileten Baran, Başkent hastanelerinde devam eden tedaviler hakkında bilgi aldı. Filistinli çocuklarla tek tek yakından ilgilenen Baran, onlara oyuncak hediye etti.

Ziyaret sonrası açıklama yapan Baran, İsrail’in Gazze’ye yönelik ablukası ve saldırılarının ardından, sağlık hizmetine ulaşamayan hasta Filistinlilerin, Türkiye’nin Mısır koordinasyonuyla yürüttüğü tahliye süreciyle Ankara’ya getirildiğini söyledi. Filistinlilerin tedavilerinin Ankara Etlik Şehir Hastanesi, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam ettiğini bildiren Baran, Filistinlilerin AFAD koordinasyonuyla çeşitli otellerde ve misafirhanelerde konuk edildiklerini kaydetti. Baran, “AFAD koordinasyonu ile şehrimizde tedavi imkânı bulan Filistinli kardeşlerimizin güvende, iyi ve sağlıklı olduklarını görmek, savaşın mağdur ettiği çocuklarımızın yüzünü gülerken görmek bizi çok mutlu etti. AFAD ve Kızılay insani sorumluluğu milletimiz adına yerine getirerek, Filistinli kardeşlerimizle yakından ilgileniyor. Sağlık başta olmak üzere sistemleri çöken ve belli bir bölgeye sıkıştırılarak yok edilmeye çalışılan bir millete, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülke olarak elimizden gelen desteği veriyoruz. Bu süreçte uluslararası kuruluşların işlevsiz hale geldiğine hepimiz şahit oluyoruz. Çocukların, insanların öldüğü hiçbir dava haklı değildir. Bu mesele bütün insanlığın meselesidir. Savaşın hiçbir haklı gerekçesi olamaz. Temennimiz bu soykırımın bir an önce durdurulması ve bölgede iki devletli bir çözümün sağlanmasıdır” diye konuştu.

YORUMLAR