Reklam

100 bin bardak çay ikram edilecek... Ankara Rize Günleri ne zaman, nerede yapılacak?

Başkent Ankara’da “Size, Bize, Hepimize Rize” sloganıyla düzenlenecek Rize Günleri için hazırlıklar son aşamaya geldi ve geri sayım başladı.

100 bin bardak çay ikram edilecek... Ankara Rize Günleri ne zaman, nerede yapılacak?

Başkent Ankara’da “Size, Bize, Hepimize Rize” sloganıyla düzenlenecek Rize Günleri için hazırlıklar son aşamaya geldi ve geri sayım başladı.

100 bin bardak çay ikram edilecek... Ankara Rize Günleri ne zaman, nerede yapılacak?
16 Nisan 2024 - 12:39

Rize Valiliği himayesinde Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) öncülüğünde düzenlenecek Rize Günleri için hazırlıklarda son aşamaya gelindi.

“Size, Bize, Hepimize Rize” sloganıyla Ankara Başkent Millet Bahçesi'nde düzenlenecek olan Rize Günleri, 2-5 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
 

GENİŞ KATILIMLI AÇILIŞ…

Çok sayıda etkinliğe sahne olacak Rize Günleri için hazırlanan videolar sosyal medya alanlarında paylaşılırken, açılışa Rize Valisi, il ve ilçe belediye başkanları, siyasi partilerin il ve ilçe teşkilatları ile ticaret ve sanayi odasının başkan ve yönetim kurulu üyeleri katılacak.
Rize milletvekilleri, ATO Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, TİMBİR Başkanı Dr. Süleyman Basa ile Ankara Rize Dernekleri Federasyonu (RİDEF) Genel Başkanı Muammer Bostan ve Ankara’daki Rizeliler de açılışta ve etkinlik boyunca Ankara Başkent Millet Bahçesinde yerini alacak.

 

ÇOK ÖNEMLİ KONULAR VAR

Rize Günleri'nin ana teması “Çayın 100. Yılı” olarak belirlendi. Ayrıca, “Sıfır Atık Kapsamında İklim Dostu Rize” ve “Dört Mevsim Turizm” gibi konular da öne çıkarılacak.

Ankara Rize Günleri ile ilgili olarak şubat ayı ortalarında Vali İhsan Selim başkanlığında Bilgilendirme Toplantısı yapılmıştı. Vali Yardımcısı Hüseyin Aydın, Kaymakamlar, Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, Rize Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Genç, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, kurum müdürleri, Rize Ticaret ve Sanayi Odası ile Rize Ticaret Borsası temsilcilerinin katıldığı toplantıda hazırlıklar tüm yönüyle ele alınarak her ayrıntı gözden geçirilmişti.

Rize Günleri’ne ilişkin değerlendirmede bulunan RİDEF Genel Başkanı Muammer Bostan, Rize Günleri’ne Rize esnafının katılımını sağlamak amacıyla özel bir çalışma yapacaklarını söylemişti.
Bostan, “Rize’deki lezzetleri başkentte yaşayan 6 milyon insana tattırmak, Rize’nin gastronomi ve doğal ürünlerde kalitesini Başkente taşımak istiyoruz” dedi.

 

100 BİN BARDAK ÇAY İKRAMI

Birbirinden renkli ekinliklerin gerçekleştirileceği Rize Günler'inde, davetlilere 100 bin bardak çay ikram edilecek. Türkiye’nin ilk sıfır atık il tanıtım günü olma özelliğini taşıyacak olan Ankara Rize Günlerinde atıksız tüketim faaliyetleri gerçekleştirilecek ve Rize Simidi ‘Sıfır Atık’ Simgesi olacak.

Rize Günlerinde ayrıca şu etkinlikler yer alacak:
- Çay Ülkeleri Geleneksel Kıyafet Defilesi…
- Elektronik Atık Getir Çayı Götür…
- Coğrafi İşaretli Ürünlerin Sunumu…
- Çay Demleme Yarışması…
- Formulaz…
- Sosyal Sorumluluk ve Farkındalık çalışmaları…
- Nayla Altı Sohbetleri Deneyim Paylaşımları…

Farkındalık konseri ve etkinlik sonunda karbon hesaplamasıyla hatıra ormanı ile karbon nötrlemesi yapılacak.


YORUMLAR