ENGELLİ ÖĞRENCİYİ DARP
Reklam
Reklam
Reklam
SAMİ DAYANGAÇ

SAMİ DAYANGAÇ

ENGELLİ ÖĞRENCİYİ DARP

17 Kasım 2019 - 13:28

75.Yıl İstikbal Rehabilitasyon Merkezinde yaşananlar ülke gündemine oturdu. Asla ama asla affedilmeyecek bir davranış nedeniyle üzüntümüz büyük. Şehrimiz böyle aptalca eylemlerle gündeme gelmemeli.

İstikbal,  bu çok büyük ihtiyacı görüp her şeyi ile hazırlayıp bakanlığa devretmişlerdi.

Peki bu merkezde neler yaşanmıştı,kısaca hatırlayalım. Bu eğitim merkezi Köşk mahallesinde ve binalarla çevrili,her yerden görülebilen bir merkez.Aracını park eden bir vatandaş yaşananları kayda almasa kimsenin ruhu duymayacak.Belki daha fazlası yaşandı ama çekim olmadığından kimsenin haberi olmadı sorusu da akla geliyor.

Görevliler ve öğretmenler , kalkmayan öğrenciyi kollarından ve bacaklarından tutarak karga tulumba kaldırarak pencereden içeri aldı ve perdeyi kapattı. Cep telefonu  ile olayı görüntüleyen vatandaş ise, "Dövüyorlar çocuğu, halen içeriden ses geliyor" diyerek videoyu sonlandırdı.

Görüntünün ortaya çıkmasının ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri, konuyla ilgili olarak soruşturma başlatıldığını bildirdi..

Melikgazi ilçesinde bulunan 75. Yıl İstikbal Rehabilitasyon Merkezi’nde çekildiği iddia edilen görüntüde, zihinsel engelli bir öğrenci voleybol oynatılmadığı için küserek oturduğu yerden kalkmadı. Öğretmenler  ve görevliler, öğrenciyi ikna etmeye çalıştı ancak oyuna alınmadığı için küsen öğrenci bir türlü yerinden kalkmadı.

Bir öğretmenin ’Kalkıyor musun içeri?’ diye sormasının ardından bir başka öğretmen ise yerdeki öğrenciye tekme vurarak, ’Kalkıyor musun kalkmıyor musun?’ diye çıkıştı. Öğrenci ağlayarak, ’Beni oynatmıyorsunuz’ deyince, tekme atan öğretmen, 'Oynatmıyorum, hoca benim oynatmıyorum’ diyerek öğrenciye kafa attı. Bu anlattıklarımız videoadan gördüklerimiz ve çekimi yapan kişinin beyanı.

Görüntünün yayını üzerine bakanlık ve valilik soruşturma açmış,Aile Politikaları Müdürü darp,dayak yok,hatalı davranış var diyerek gördüklerimizi yanıltıyor sanki. Görüntülerde şortlu olan şey çocuğa tekme atıyor,ama demek ki müdüre göre bunun adı tekme değil hatalı davranış. Ya o hatalı davranış kendi çocuğuna yapılsaydı?

Müdür diyor ki merkezimiz çok başarılı,ENGELLİ YAVRU TEKMELENİP KARGA TULUMBA İÇERİ ATILIYOR EY MÜDÜR..

Efendim bu okul geçen ay şöyle başarı elde etti.ENGELLİ  YAVRU TEKMELENİP KARGA TULUMBA İÇERİ ATILIYOR.

Ve son olarak müdür eğitim eksikliğinden söz ediyor.Peki sayın müdür eğitim olmadan,o kişileri kim,nasıl görevlendirdi?.Dayaktan sonra mı eğitim akla geldi?.Biz olsak darp yok,geçen ay başarılı olduk vs demek için medya huzuruna çıkamaz,çıkamaz,utanırdık.Ya o video çekilmeseydi?.......

YORUMLAR

  • 0 Yorum