BAŞKANIN RESTİ
Reklam
Reklam
Reklam
SAMİ DAYANGAÇ

SAMİ DAYANGAÇ

BAŞKANIN RESTİ

26 Kasım 2019 - 23:36

Ülkemiz içeride ve dışarıda bir sürü hain,sıkıntı vb. ile uğraşırken yaşı 80'i geçmiş bir gazetecinin yazdığı hayali yazı ile uğraşıyor.Yazık bu ülkeye.Gazeteci haber kaynağım sağlam,ondan aldığım bilgiye göre cumhurbaşkanı 9 Kasım'da külliyede bir Chp'liyi davet etmiş ve ona Chp genel başkanlığına aday ol,ben desteklerim demiş.İspatı?.
İddia eden kişi iddiasını ispatlamak zorunda değil mi? Bizde tam tersi,böyle bir görüşmenin olup olmadığını cumhurbaşkanı açıklasın deniyor,ne garip.
Cumhuriyet Halk Partisi eski genel başkanı Deniz Baykal'ın en yakın çalışma arkadaşlarından  olan,meclis başkan vekilliğini de yapmış,uzun yıllar milletvekili olarak görev yapan Yılmaz Ateş parti yönetiminin Fetö'ye teslim olduğunu beyan eden bir açıklama yapar. Chp yönetimi tepkiyle karşılar ve disiplin kuruluna sevk eder. Yılmaz Ateş ile ilgili karar verilirken eski bir hukukçu olan İlhan Cihaner Yılmaz Ateş'in dinlenmesini ister.Kemal Kılıçdaroğlu,gerek yok ben kendisi ile görüştüm der ve ihraç edilir.Oysa genel başkan Yılmaz Ateş'le görüşmemiştir.
Bir televizyon programına çıkan genel başkan,külliyeye çıkan kişiyi  bildiğini ama ismini vermek istemediğini söylemişti.
İzmir'de konuşan Cumhurbaşkanı restini burada çekti. 'Ortaya cumhurbaşkanlığı makamını koyuyorum,sende genel başkanlık makamını koy' dedi.Çıt yok.Şayet böyle bir görüşme olmuşsa,nasıl olsa oy ile alt edemediğiniz Tayyip Erdoğan'ı indirin,buyurun.Ya bu haber yalansa? Hiç böyle bir görüşme olmamışsa?..
Bu haberin kime ne yararı oldu sorusuna cevap arayalım. Nisan ayında yapılacak kurultayda kim aday olacak? Mevcut genel başkanın karşısına kim aday çıkarsa işte külliyenin desteklediği aday denmeyecek mi? Demek ki mevcut genel başkanın yerini sağlamlaştırmak için yapılmış bir haber olarak görülebilinir.
Bir ara şehrimizle ilgili hayali iddiaları araştıran, tv programları yapan genel başkan yardımcısının Çeşme'de yaptırdığı yazlık sit alanı üzerine yapılan kaçak yapı çıktı,buyurun.
Örnek gazeteci,bizim de hayran olduğumuz,tanışıp görüştüğümüz Uğur Dündar büyüğümüz diyor ki 'Külliyede görüşme ilgili haber bana da geldi,belgesiz haber yapmak ilkelerime aykırı olduğu için kullanmadım'
Ama 80'i geçmiş yaşıyla,ülkemizi bırakıp Londra'da tedaviye giden dede bunu kullanmaktan çekinmiyor ne ilginç?
Bize göre,başta Ak Parti genel başkanı olmak üzere  hiç kimse Kemal Kılıçdaroğlu'nun Chp'nin başından gitmesini asla istemez.Sizce?
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum