İpler kopuyor ...
Reklam
Reklam
MUSTAFA AKÇAY

MUSTAFA AKÇAY

GERÇEĞE DAİR

İpler kopuyor ...

05 Temmuz 2018 - 22:16

24 Haziran seçimlerinin en yeni Partisi olan Sayın Meral Akşener liderliğindeki İYİ Parti  %9,96 oy oranı ile seçim barajının altında kalmasına rağmen 43 milletvekili ile Meclis’te temsil edilme hakkı kazanmıştır . 
Ancak partinin lideri Sayın Meral Akşener in %7,29 gibi düşük bir oranda kalması İYİ Partinin geleceği ile ilgili akıllarda soru işareti bırakmıştır. 
Herhangi bir geleneği ve ideolojisi olmayan İYİ Parti Sayın Meral Akşener in merkez sağ hevesi ile Sayın Koray Aydın' ın Ülkücü gelenekten kopmaması arasında sıkışan partinin henüz bilinen bir ideolojik zeminde tutunamamasına sebep olmuştur.

Genel başkanın da meclis dışında kalması sebebi ile kendi siyasi kariyerini düşünen ve bundan mütereddit 43 milletvekili için yön arayışı başlamıştır. 
Cumhur ittifakının bir tarafında 295 vekil ile meclis’te çoğunluğu sağlamaya ramak kalmış AK Parti , diğer tarafında seçilen 43 milletvekilinin bir çoğunun hala gönül bağı olan Milletçi Hareket Partisi bulunmakta ve daha da önemlisi her iki parti de güçlü liderlere sahip oturmuş geleneği olan ve ideolojisi olan bütün de gelecekte de milletten teveccüh görebilecek partiler. 
Şimdiden yapılan açıklamalara bakılırsa AK Parti' ye de MHP' ye de göz kırpan milletvekili söylemleri oluşmuştur ve önümüzdeki dönemde de bu söylemler devam edecek gibi görünüyor. 
Seçim öncesinde emanet alınan 15 milletvekili sayesinde bugün milletvekilliği sıfatına sahip olmuş 43 kişi için tekrardan bir başka partiye geçiş çok da zor olmasa gerek. Hele ki kendi partilerinin bir sonraki seçimde baraj altında kalacağının neredeyse kesin olarak gözüktüğü bir ortamda. 
Şimdi sanırım bu vekillerinin birçoğu telefonun başında AK Parti için lazım olan 6 milletvekilinden biri olmak için beklemekte bir kısmı ise MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli nin seçim öncesi davetini yinelemesini bekliyordur. 
Ancak kim hangi partiye geçerse geçsin girdiği ilk seçimde kendini Meclis’e atmış olan İYİ Parti nin Meclis’te temsil edildiği ilk ve son dönem 27. Dönem olarak tarihe geçecek ve Sayın Meral Akşener ismini önümüzdeki yıllarda bir çok kişi hatırlamayacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum