Meclis'te devamsızlık yapan milletvekilleri var
Reklam
Reklam
Reklam
MURAT POLAT

MURAT POLAT

Meclis'te devamsızlık yapan milletvekilleri var

17 Kasım 2019 - 13:29

AK Parti milletvekillerinin çoğu Meclis’e gelmez ve Genel kurul çalışmalarına katılmaz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip

Erdoğan daha önce AK Parti grup toplantısında AK Parti milletvekillerinin genel kurul çalışmalarına katılmadığını söyleyerek eleştirmişti.

Erdoğan bazı milletvekili arkadaşlarımız genel kurul çalışmalarına katılmıyor oylamalara katılmıyor bahçede çay içiyorlar demişti. Maalesef milletvekillerinin çoğu genel çalışmalarına ve oylamalara halen katılmıyor. Meclis Genel kurulun da oy vermek için gelen toplam 20 veya 30 milletvekilinden fazlasını göremezsiniz.

Nerede bu vekiller diyeceksiniz?

Milletvekillerinin bir kısmı odalarından çıkmıyor bir kısmı ise AK Parti genel merkezinde görevimiz var diyor.

Meclis 20 veya 30 civarın da milletvekili ile yürüyor.

Muhalefet milletvekilleri her zaman genel kurul çalışmalarında çoğunluk sağlıyor. İktidar partisinin milletvekillerinin çoğu ise genel kurul çalışmalarına katılmıyor. Anlaşılan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milletvekillerini tekrar uyarması gerekecek. Meclis hiç bu kadar sakin olmamıştı.

AK Parti milletvekilleri Salı günleri grup toplantılarına tam takır katılıyor sebebi ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanlar katılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan az çok meclise gelmeyen milletvekillerini çok iyi biliyor. Meclis’e her gün aksatmadan gelen milletvekilleri de var hiçbir zaman devamsızlık yapmadılar.

Halk arasında da milletvekillerinin meclis genel kurul çalışmalarına katılmamaları eleştiriliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum