İYİ Parti'deki istifalar siyaseti karıştırdı
Reklam
Reklam
MURAT POLAT

MURAT POLAT

İYİ Parti'deki istifalar siyaseti karıştırdı

26 Şubat 2020 - 20:37

Siyaset kulisleri bu günlerde hareketlendi. Siyaset kulislerindeki bu hareketlilik erken seçime yol aça bilir. Meclis kulislerinde İYİ Parti ve MHP’nin ilerleyen zamanlar içerisin de birleşeceği konuşuluyor.

İyi Parti, CHP ve HDP her zaman erken seçime hazır olduklarını her       fırsatta zaten açıklıyor. Bu kulis iddialarına göre, erken seçim ve oy hesapları bu planların yapılmasına zemin oluşturuyor.

En son anketler Cumhur ittifakı bileşenleri AKP ve MHP’nin oy düşüşünü, HDP, İYİ Parti’nin yükselen oylarını ortaya koymuştu. Şimdilik ufukta görünmeyen erken seçim hesaplarında muhalefete ‘içten çökertme’ planı olarak yorumlanıyor. İYİ Parti de ayrıca kongre sancısı yaşandığı belirtiliyor.

Kulislerde İYİ Partiden bazı Milletvekillerinin istifa edeceği her ne kadar konuşulsa da ben buna ihtimal vermiyorum.

Şimdilik İYİ Parti kulislerinde, parti içinde arka arkaya gelen istifaların ardından bir kırılma yaşandığına dikkat çekiliyor.

Bu istifalara yeni isimlerin de dahil olacağı söyleniyor önümüzdeki dönemde parti içerisinde 5 milletvekilinin daha istifa edeceği konuşuluyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Mera Akşener Partisi'ndeki istifalarla ilgili konuşmuş, milletvekillerinin ayrılış gerekçelerini İYİ Parti camiasın  yapılan haksızlık ve iftira olarak nitelendirmişti.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal istifasıyla ilgili bazı ilçe başkanlarının görevden haksız nedenlerden dolayı alındığını ifade ederek istifasını açıkladı.

Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Parti politikaları ile kendi düşüncelerinin tamamen ters düştüğünü gördüğünü vurguladığı açıklamasında "Bu durumun devam ettirilmesi hem kurucusu olduğum partime hem de şahsıma zarar vermeye başlamıştır.

Üzücü olsa da artık ayrılık daha  hayırlı olacaktır.

 İYİ Parti'deki bütün görevlerimden istifa ettiğimi saygıyla kamuoyuna ilan ediyorum" demişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum