İl başkanı yüzünden milletvekili istifa ediyordu
Reklam
Reklam
MURAT POLAT

MURAT POLAT

İl başkanı yüzünden milletvekili istifa ediyordu

26 Kasım 2019 - 07:47

AK Parti bazı il başkanlarını görevden almak için harekete geçti, AK Parti’de sıkıntılı olan bazı il başkanlarına hala sahip çıkmaya çalışan siyasetçiler var,

Ak Parti Teşkilat başkanı Erkan Kandemir’in bazı il başkanlarını görevden alacağız demesi üzerine bazı milletvekilleri harekete geçti,

Meclis kulislerinde AK Parti milletvekillerinin çoğu il başkanlarının değişmesini istiyor ancak Partide etkili olan bazı siyasetçilerin oy kaybettiren ve halktan tepki alan bazı il başkanlarına sahip çıkması Ak Parti kulislerini karıştırdı. AK Parti milletvekillerinin çoğu bölgelerindeki il başkanlarının görevden alınmasını istiyor. AK Parti Milletvekilleri tepki alan il başkanları görevden alınmazsa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çıkıp tepkilerini dile getireceklerini söylüyorlar.

Sıkıntılı olan il başkanlarını kimler koruyor,

Seçimlerde halktan tepki alan ve AK Parti’ye binlerce oy kaybettiren bazı il başkanlarına sahip çıkmaya çalışan parti yetkililerine tepkiler çığ gibi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yerel seçimlerde Ak Parti’ye oy kaybettiren bazı il başkanları hakkın da daha önce bilgi almıştı ancak bazı parti yetkililerinin Ak Parti’ye oy kaybettiren il başkanlarına hala sahip çıkması dikkat çekiyor.

Taban Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önce AK Parti Genel merkezinde yetkili olan bazı siyasetçileri görevden almasını istiyor.

AK Parti tabanı Parti Genel merkezinde bazı yöneticilere ve bazı İl başkalarına tepki gösteriyor ancak teşkilatın çalışmalarını da yakından takip ediyor. Tabanın sesine kulak veren Erdoğan vitrinde bir değişiklik yapmak istiyor.

AK Parti kulislerin da yaklaşık 50 civarın da il başkanının değişeceği kulislerde konuşuluyor.

Daha önce il başkanı seçimlerinde bazı milletvekilleri istifanın eşiğine gelmişti.

Doğulu bir milletvekili bir dostum il başkanı yüzünden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çıkıp neredeyse istifasını sunacaktı ancak Parti yönetiminin sonda il başkanı atamasından vaz geçtiğini ve milletvekilinin istifasının da son anda önlendiği kulislere yansımıştı, AK Parti’de bazı il başkanları milletvekillerini bile dinlemiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan bazı İl başkanları hakkında analiz yaptırmıştı.

Teşkilat başkanı Erkan Kandemir Erdoğan’ın talimatı üzerine harekete geçti ve çoğu il başkanlarını  görevden alacağız dedi,

Şimdi AK Parti tabanı  başarısız olan ve kendi illerinde tepki alan bazı il başkanlarının görevden alınmasını istiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum