Her şeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan bilir mi?
Reklam
Reklam
Reklam
MURAT POLAT

MURAT POLAT

Her şeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan bilir mi?

13 Nisan 2020 - 17:45

Bu günlerde Kamuoyunun dikkatini çeken bir konu var Her şeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bilir gibi bir algı oluşturuluyor.

Kimse elini taşın altına koymuyor siyasetçi olsun bürokrat olsun her şeyi Cumhurbaşkanının üstüne atıyor.

Kendi görev alanı olan bir bakan bile açıklama yaparken Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ya da Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiri ile diyerek kamuoyunda yanlış algı oluşturuyor.

Bazı Açıklamalarda belki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın haberi bile yoktur.

Bürokraside aynen öyle bazı bürokratlar Cumhurbaşkanının adını kullanarak Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konudan haberi var mı diyerek milletvekillerine gözdağı veriyor.

Bazı milletvekilleri illerindeki sorunları bazı bakanlık bürokratlarına aktarıyor. Vekilleri dinleyen bazı bürokratlar topu hemen külliyeye atıyor.

Sayın Cumhurbaşkanımızın haberi var mı diyerek işleri yokuşa sürüyor.

O bürokratın başında sorumlu bakan varken neden Cumhurbaşkanının haberi var mı diye bir algı oluşturuluyor bunu anlamakta zorluk çekiyorum.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hangi sorun ile ilgilensin bir yandan dışardaki teröristlerle uğraşırken bir yandan da içerdeki vatan hainleri ile uğraşıyor.

Bu ülkeyi yönetmek kolay mı zannediyorsunuz?

Allah Cumhurbaşkanının yardımcısı olsun Erdoğan olmazsa vay bu ülkenin haline diyeceğim.

Geçenlerde yazdığım bir köşe yazımda Allah Reisin yardımcısı olsun demiştim.

Bu yazım siyaset ve bürokrasi çevresinde takdirle karşılandı bazı bürokratlar ve siyasetçiler yazıma büyük bir destek vererek beni bizzat arayarak teşekkür ettiler.

Çünkü yazımda bazı gerçekleri gözler önüne sermiştim.

Yazıyı okuyan siyasetçiler ve bazı bürokratlar yazılanlara aynen katıldıklarını söylediler.

Burada birazda bazı Karadenizli bürokratları eleştirmek istiyorum.

Şuradan şunu söylemek istiyorum bazı Karadenizli bürokratlar kendi üzerine alınmasın bu yazdığım bürokratlar kendilerini çok iyi biliyor.

Görevini layıkı ile yapan birçok Karadenizli bürokrat tanıyorum.

 Çünkü Karadenizli bürokratların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tam destek verecekleri yerde makamlarında hala kibirlilik yaptığını ve telefonlara çıkmadığı ve randevu vermediği meclis kulislerinde halen konuşuluyor.

Benim bildiğim tanıdığım Erdoğan kimsenin gözünün yaşına bakmaz ister Karadenizli olsun isterse Güneydoğulu hiç fark etmez görevini doğru dürüst yapmayan bürokratı da affetmez.

Meclis’te en çok konuşulan konulardan birisi bu olduğu için gündeme getirdim.

YORUMLAR

  • 0 Yorum