Halk bu Vali'yi sevdi
Reklam
Reklam
Reklam
MURAT POLAT

MURAT POLAT

Halk bu Vali'yi sevdi

22 Ekim 2019 - 08:57

Bartın Valisi Sinan Güner daha önce Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürü idi.

Sinan Güner Nüfus Genel Müdürlüğü yaptığı dönemde birçok başarılı projelere imza atmıştı.

Güner daha sonra Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan valiler kararnamesinde Bartın valisi oldu.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk valilerinden biri olarak Bartın iline atanan Vali Güner halka kapısını her zaman açık tutuyor.

Meslek yaşantısı  boyunca daima görev yaptığı şehirlerde ve Genel müdürlüğü döneminde bile halkla samimi bir diyalog kurmayı ilke edinen Vali Sinan Güner sürekli olarak halka  daha iyi hizmet sağlama anlayışı ile görevini icra etmeye gayret gösteriyor.

Vali Güner  ayrıca görev yaptığı yerlerde kamu kaynaklarını etkin ve verimli kullanımına özen göstererek, vatandaşlarımızın alın teri olan vergilerden oluşan bu kaynakları yerinde harcamalar ile hizmete dönüştürmek için çalışıyor.

Halk bu valiyi sevdi.

Bartın Valisi Sinan Güner her zaman halkın içerisinde yürür ve onların sorunlarını dinler.

Bartın halkı ilk defa böyle cana yakın bir vali ile karşılaşıyor.

Vatandaşlar rahat bir şekilde vali Sinen Güner’e ulaşıyor ve sorunlarını makamında anlatıyor.

Vatandaşların sorunlarını dinleyen Güner çözülmesi gereken konuları anında yetkili birimlere talimat vererek çözüyor.

Daha önce biliyorsunuz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Devlet kapısı hacet kapısıdır, umut kapısıdır. Valilik demek sadece evrak işlerinin görüldüğü devletin soğuk yüzünü temsil eden yer demek değildir' demişti.

Erdoğan, "Sizden beklentim, karşılaştığımız zorluklardan yılmadan, kendinize güveninizi kaybetmeden, inisiyatif kullanmaktan çekinmeden vazifenizi yürütmenizdir"  Valilik makamının hizmet makamı olduğunun altını çizerek valilerin devleti temsil ettiğini  "Hiçbir ayrım gözetmeksizin 80 milyonun tamamına hizmet etmekle mükellefsiniz demişti.

Bartın valisi Sinan Güner ise aynen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarif ettiği bir şekilde onun yolundan gidiyor ve telefonlarını 24 saat açık tutuyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Bartın Valisi Sinan Güneri çok yakından tanır ve onun nasıl başarılı bir bürokrat olduğunu çok iyi bilir.

Bartın halkı güler yüzlü ve babacan tavırları ile dikkat çeken bu valiyi çok sevdi.

Nüfus Genel Müdürlüğü döneminde tanıdığım ve başarılı bir bürokrat olan bir çok projelere de imza atan  Vali Sinan Güner beyi bende tebrik ediyorum.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum