Erdoğan'ı kimler seçime götürmek istiyor
Reklam
Reklam
Reklam
MURAT POLAT

MURAT POLAT

Erdoğan'ı kimler seçime götürmek istiyor

11 Mayıs 2020 - 09:00

Ankara kulisleri bu günlerde erken seçimi konuşuyor.

Koronavirüs salgını mücadelesi sürecinde kamuoyu desteğini arkasına alan Ak Parti’nin önümüzdeki günlerde erken seçime gideceği kulislerde yankı yaptı.

AK Parti Kulislerine göre bir  AK Partili yetkilinin Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a baskı yapan grubun, erken seçime gidilmesini AK Parti'nin 7. Olağan Büyük Kongresi'nden hemen sonrasında seçime gidilmesini istediğini konuşuyor.

Bazı AK Partili isimler hem Erdoğan'ın hem de partinin psikolojik olarak erken seçime hazır olmadığını söylüyorlar.

Yine kulislerde AK Parti içerisinde büyük bir rahatsızlık var Erdoğan’a karşı gizli hareket içerisinde olan ve çevresinde AK Partili görünen birçok siyasetçi AK Parti içerisinde halen yerini koruyor.

AK Parti milletvekillerinin çoğu  bu konuda rahatsız.

AK Parti kulislerinde bazı milletvekilleri tabanda yeri olmayan ve bölgesinde Partimize halen oy kaybettiren bazı milletvekili arkadaşlarımız var bu arkadaşlarımızın bir kısmı şu an en iyi makamları temsil ediyor dediler.

Kulislere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı erken seçime gidelim diye yanıltan bazı siyasetçiler Ak Parti’nin kökünü kazımak için uğraşıyorlar tepkisine yol açtı.

AK Partili bir isim Parti içerisinde bu isimler gizli tutuluyor Erdoğan'a erken seçim baskısı yapan bu grubu açıklamayan parti yetkilisi şöyle diyor "Yerel seçimler sonrası genel seçime yönelik stratejimizi, muhalefetin kazandığı belediyelerin başarısızlığı üzerine kurma kararı alındı.

Ancak bu stratejinin tuttuğu şu an için söylenemez. Çünkü iktidar olarak bizim de başarı noktasında ortaya koyabildiğimiz bir şey olmadı.

AK Parti'yi yeniden bir çekim merkezi haline getirebilmiş değiliz. Bunda yeni partilerin de etkili olduğunu düşünüyorum. Ne olursa olsun, AK Parti içerisinden yeni partilerin doğmasına izin verilmeyecekti." dedi.

AK Parti'nin erken seçime gitmesi intihar mı?

Bazı AK Parti milletvekilleri Partimizin şu an erken seçime gitmesi mümkün değil ülkenin durumu ortada ekonomi ortada işsizlik ortada bu sıkıntıları çözmeden erken seçime gitmemiz intihardır dediler.

Bürokrasi erken seçime hazırlanıyor.

Bakanlıklarda görev yapan bazı üst düzey bürokratlar olası bir erken seçime gidilmesinde siyasete atılacağı ve milletvekili olması için yatırım yaptıkları kulislerde şimdiden konuşulmaya başlandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum