Bazı Milli Eğitim Müdürleri gözden geçirilmeli
Reklam
Reklam
Reklam
MURAT POLAT

MURAT POLAT

Bazı Milli Eğitim Müdürleri gözden geçirilmeli

24 Ekim 2019 - 06:27

Hükümetin aynası Milli eğitimdir eğitimin bittiği yerde hükümet biter, Milli eğitimde idarecilik çok önemlidir iyi bir idareci görev yaptığı ilde eğitimin çıtasını yükseltir.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk hocam başarılı ve iyi bir eğitimcidir milli eğitim camiasına çok büyük katkıları oldu.

Ancak Ziya hocam göreve geldiği günden bu yana fazla il milli eğitim müdürlerini değiştirmedi.

Bazı iller de milli eğitim müdürleri maalesef çok büyük tepki alıyor.

Kendi öğretmeni ile görüşmeyen bazı il milli eğitim müdürleri var.

Vatandaşlar ve eğitim camiası bazı il müdürlerini vekillere şikayet ediyor.

Bazı illerde milli eğitim müdürlerine siyasetçiler bile tepki gösteriyor milletvekillerinin taleplerini yerine getiremeyen ve vekilleri oyalayan bazı il Milli eğitim müdürleri  var.

Bir AK Parti’li milletvekili dostum kendi ilindeki milli eğitim müdürünü 3 yıldır bakanlara söylemesine rağmen görevden alamadığını söyledi.

Milli eğitim müdürleri yüzünden siyasetçi arkadaşlarla ters düştük diyen Ak Parti milletvekili  en son bu şikayetlerimizi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ileteceğiz diyerek tepki gösterdi.

2 Ağustos 2019 yılından bu yana bu güne kadar 14 ilin milli eğitim müdürü değişti ve 8 ilin milli eğitim müdürü görevden alınmıştı.

14 ile atanan milli eğitim müdürleri bunlardı İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Hakkari İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Murat Küçükali, Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Şırnak İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Nurettin Yılmaz, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Ersan Ulusan, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Fazilet Durmuş, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Cemal Yılmaz, Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Ercan Yıldız, Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Şevket Karadeniz, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Hasan Başyiğit, Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Ebubekir Sıddık Savaşçı, getirilmişti.

8 il milli eğitim müdürü görevden alınmıştı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk hocamın özellikle bazı büyük şehirlerin il milli eğitim müdürlerini tekrar gözden geçirmesi gerekir bence başarısız ve kibirli bazı milli eğitim müdürleri o koltuklarda oturmamalı çünkü eğitim çok önemli çocuklarımızın geleceği bu idarecilerin elinde.

YORUMLAR

  • 0 Yorum