Başkan Mansur Yavaş'ı yıpratmaya mı çalışıyorlar?
Reklam
Reklam
Reklam
MURAT POLAT

MURAT POLAT

Başkan Mansur Yavaş'ı yıpratmaya mı çalışıyorlar?

03 Aralık 2019 - 06:21

Ankara Büyükşehir Belediyesi kendi UKOME kararına uymuyor.

Başkan Mansur Yavaş’ın UKOME kararına uymayan belediye yetkilileri hakkın da soruşturma açması gerekiyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Genel Sekreter Cumali Kınacı’nın dikkatini bu önemli konuda çekmek istiyorum.

Ankara Demetevler Cemre Parkı kenarındaki bina sakinleri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı bir konuda uyarıyor.

Vatandaşlar Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin halkın huzurunu bozmaya hakkı var mı diye Başkan Yavaş’a soruyorlar.

Ankara Büyükşehir Belediyesi kendi UKOME kararına uymayarak tam bir skandala imza attı. Demetevler Cemre Parkı kenarı Kerkük caddesinde Parkın kenarındaki yolu Ankara Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı UKOME kararı ile bir buçuk yıl önce kapatmıştı. Bu yolun kapanmasında Ankara Yenimahalle kaymakamlığının da asayiş açısından bu yolun magandalar tarafından sıkıntılı olduğunu ve vatandaşları özellikle geceleri rahatsız ettiği dile getiriliyor. Kaymakamlığın Büyükşehir Belediyesine gönderdiği yazısı Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığında bulunuyor. Kerkük caddesinde oturan bina sakinleri daha önce parkın kenarını geceleri istila eden bazı magandalar yüzünden kapatılması için Büyükşehir Belediyesine

CİMER’e ve İçişleri Bakanlığına TBMM Dilekçe Komisyonuna verilmek üzere yüzlerce imza toplamıştı.

Cemre Parkı kenarında geceleri araba içerisinde oturanlar ve alkol kullananlar ayrıca araç içerisinde fuhuş yapanlar ve yerlere prezervatif atanlar bina sakinlerinin daha önce tepkisini çekmişti.

Bina sakinleri balkonlarında oturamaz hale gelmişti. Şimdi Ankara Büyükşehir Belediyesi kendi UKOME kararına uymayarak kapalı olan parkın kenarındaki yola Cenaze arabaları cami temizleme araçlarını ve yaşlı engelli bakım araçlarını kapalı olan yola çekerek vatandaşların tepkisini topladı. Kerkük caddesinde oturan yüzlerce vatandaş şimdi yeniden imza toplayarak belediyeye ait olan araçların kapalı olan yoldan kaldırılmasını istiyor. Vatandaşlar kapalı olan yolun açılmasını istemiyor. Bina sakinleri yolun trafiğe açılmasını istemiyor belediyeye ait cenaze arabalarının da kaldırılmasını istiyor.

Kerkük caddesinde oturan bina sakinleri kapalı olan yolun Cemre parkına dahil edilmesini veya yeşil alan yapılmasını istiyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kapatılan yolu belediyede çalışan bazı işçilerin izinsiz bir şekilde açtığı iddia ediliyor.

UKOME kararı ile kapatılan bu yolun açılmasına vatandaşlar tepki gösteriyor. Bina sakinleri gerekirse idare mahkemelerinde hakkını arayacaklarını söylüyor.

Bina sakinleri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Genel Sekreter Cumali Kınacı’nın bu konunun üzerine gitmesini isteyerek belediyeye ait olan görüntü kirliliği yaratan bu araçların kapalı yoldan çıkarılmasını istiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum