Bakan Fahrettin Koca'ya atamaları sordum
Reklam
Reklam
Reklam
MURAT POLAT

MURAT POLAT

Bakan Fahrettin Koca'ya atamaları sordum

24 Kasım 2019 - 16:48

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca TBMM’de Parlamento muhabirleri ile sohbet etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sağlık personeli atama kılavuzunun ne zaman yayınlanacağını sordum.

Çünkü binlerce Sağlık personeli atama bekliyordu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; "Hangi bölümlere kaçar kişi alınmasıyla ilgili de talep, Cumhurbaşkanlığımıza gönderildi. Zannediyorum önümüzdeki haftalarda orada değerlendirilip karar çıktığında da kılavuz yayımlanmış olacak." dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakanlık olarak 17 bin 689  atama ile ilgili hazırlıkları tamamladıklarını bildirerek, ilgili talebin  Cumhurbaşkanlığına gönderildiğini, karar çıktığında kılavuzun yayımlanacağını  söyledi.

Bakan Koca “Cumhurbaşkanlığı erken onay verirse bu ay sonuna kadar kılavuzu yayınlayacağız “dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca  "Biz 12 bin küsur olarak atamayı yaptık. ÖSYM üzerinden, KPSS üzerinden bu atamalar tamamlandı. Devamında 17 bin 869, onunla ilgili biz hazırlıklarımızı yaptık ve hangi bölümlere hangi programlara kaçar kişi alınması gerektiği ile ilgili de talep ve ihtiyaçlarımıza göre Cumhurbaşkanlığına gönderildi” dedi.

Sanırım önümüzdeki haftalar karar çıktığında kılavuz yayınlanmış olacak.

Sağlık Bakanı Koca’nın bu açıklamaları atanamayan sağlıkçıları sevindirdi.

Atanamayan sağlıkçılar aylardır sağlık bakanlığından gelecek müjdeli haberi bekliyordu.

Nihayet Sağlık bakanı Fahrettin Koca o müjdeyi kamuoyuna duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca daha önce 12 bin personel atamasının yapıldığını söyledi.

Koca KPSS 2019/4 puanı ile tercih işlemlerini gerçekleştiren adaylardan 7 bin 165'i lisans, 2 bin 592'si ön lisans, 2 bin 243'ü de ortaöğretim mezunları arasından alındı.

6 bin 835'i hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi gibi unvanlarda atama yapıldı.

Yerleştirmesi yapılan sözleşmeli sağlık personelinin 10 binini yataklı tedavi kurumlarında, binini temel sağlık hizmetlerinde, binini de acil sağlık hizmetlerinde görevlendirecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum