Yerel değerlere sahip çıkan eğitimci
Reklam
Reklam
Reklam
Ali Özdemir

Ali Özdemir

  • Instagram

Yerel değerlere sahip çıkan eğitimci

29 Nisan 2020 - 18:34

Bazı insanlar mesai kavramını hiç kale almaz. Sıradan devlet memurluğu yapmaz... Haftanın 7 günü nasıl daha nitelikli işler yapabilirim diye didinir durur. Sadece sorumlu olduğu alanda değil, toplumsal, sosyal, kültürel her türlü çalışmaya omuz verir.

Devrek ilçesinde el sanatlarını tanıtmak, üretimi artırmak, turistik hareketliliği büyütmek için büyük bir alanda mükemmel mimariye sahip dükkanlar, yöresel ürün satış yerleri, yiyecek sunum merkezleri, köy evi, baston müzesi vb. bulunan kocaman bir kompleks açıldı.

Burada yer alan müzede Avustralya'dan, Afrika'dan, Amerika'dan ve Avrupa'dan gelmiş baston örnekleri de var. Bu mükemmel ortamı mutlaka görmelisiniz.

Tamamen gönüllü, idealist, vatansever insanların çabalarıyla ortaya çıkan bu güzel ortamı www.bastonpark.com adlı siteden de inceleyebilirsiniz.

Bugün "yöresel, kadim" değerlerin yaşatıldığı bu tesiste biraz vakit geçirdim. Komleksin elektrik enerjisi ihtiyacını güneşten karşılayabilir miyiz diye maliyet de çıkardık.

Devrek ilçesinin önünü açacak bu projede bir çok eğitimcinin emeği var. Bu yapıyı organize eden idealist ve rol modeli eğitimcimiz ise Sayın Hüseyin Okay Bey'dir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum