Meslek lisesi mezunu mühendis…
Reklam
Reklam
Reklam
Ali Özdemir

Ali Özdemir

  • Instagram

Meslek lisesi mezunu mühendis…

08 Nisan 2020 - 15:14

 
15 yıl kadar önce Meslek lisesinin elektronik bölümünü bitirdi. Sonra meslek yüksek okulunda iki sene mekatronik okudu. Öğrenmekten bıkmadığı için bir de endüstri mühendisliği bölümüne gitti.
 
Bilgi ve becerisi çok yüksek olduğu için daha öğrenciyken uluslararası çapta (küresel) bir otomotiv firmasında çalışmaya başladı.
 
Mühendis olduktan sonra da bu firmada çok iyi pozisyonda üretici olmaya devam etti.
 
Bazen yurtiçinde, bazen yurtdışında çalışmalara devam ediyor.
 
Bir çok ana-baba hala meslek liselerini küçümsemekte. Lakin büyük yanılgı içindeler. Meslek lisesini bitirenler her konuda başarılı olmaktalar. 200’ün üzerinde üniversitemiz var. Her yıl yüz binlerce yeni mezun veriyorlar. Bunların hepsini istihdam edecek bir yapı henüz yok.
 
Meslek lisesini bitiren kişiler üniversiteden sonra iş bulamaz ise lise diploması hemen öne çıkar. Bu belge ile iş yeri açılabilir, serbest çalışılabilir.
 
Mesut Tellioğlu meslek lisesi mezunu bir endüstri mühendisi olarak son 4-5 yıldır çok başarılı işlere imza atmaktadır.
 
83 milyonluk dev bir ülkeyiz. Tüm engellemelere, krizlere, terör saldırılarına rağmen dünyanın en büyük 20 ekonomisinden birine sahibiz. 2020 yılı itibariyle sorunu, derdi olmayan ülke yoktur. Gelişmiş olarak nitelenen ilk 10 ülke uyuşturucu, alkol, yaşlılık, doğum oranının düşüklüğü, çok ucuz Çin mallarının baskısı altında debelenmektedir.
 
Türkiye bilgili, çalışkan, üretici, azimli insanların daha güzel günlere erişecektir. Karamsar olmaya lüzum yoktur.
 
Virüs belası atlatıldıktan sonra Batı ülkelerinin yeni üretim üssü Çin değil Türkiye olacaktır. Bunda elinden iş gelen mühendislerimizin büyük katkısı olacaktır.
         
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum