66 yıldır çalışıyor
Reklam
Reklam
Reklam
Ali Özdemir

Ali Özdemir

  • Instagram

66 yıldır çalışıyor

27 Nisan 2020 - 19:47

Bazı insanlar tanırım. 3-5 yıl bir işte çalıştıktan sonra ne zaman emekli olabileceklerini araştırmaya başlarlar.

Bazı insanlar ise 66 yıldır çalıştıkları halde hala enerji doludur.

84 yaşındaki Yılmaz Yücel Bey’i Bolu’da tanıyan pek çoktur.

İlerleyen yaşına rağmen turp gibidir. Kendisiyle her konuda sohbet edebilirsiniz. Kurmay gibidir. Fikrinin olmadığı husus yoktur.

Kendisini 20 yıldır tanırım. Manevi babam diye baktığım bir insandır. Arada bir buluşur hasbihal ederiz.

Yılmaz Bey’in hayat hikayesi roman olabilecek evsaftadır. 1954 yılından 2020 yılına kadar geçen uzun çalışma hayatının size gün gün anlatabilir.

Meslek lisesini bitirdikten sonra kamunun ve özel sektörün 10 kadar kuruluşunda görev yapmıştır. Hatta Almanya’da bile çalışmışlığı vardır. Mizaç olarak yenliğe, ilerlemeye, harekete, üretmeye yatkın olduğu için bir işte uyumsuzluk gördüğünde hemen istifa etmiştir.

1980’li yıllarda emekli olunca evde boş oturmayı tercih etmeyip hemen serbest ticarete atılmıştır. Çok becerikli bir girişimcidir. Bolu’ya ilk otomatik telefon santralini O getirmiştir. Hatta Aselsan’ın ürettiği yerli cep telefonlarını halkailk sunan kişi de Odur.

Yıllardır telefon santrallerinin kurulumu, bakımı, ayarlanması noktasında uzmandır.

Hala teknik servis işleri yapmaya devam ediyor. Ben yaşlandım deyip kabuğuna çekilmedi. Kendisini tanısanız 50 yaşında sanırınız.

Pırlanta gibi üç evladı olan Yılmaz Bey konuşurken hafif kekeler. O nedenle herkes Onu Pepe Yılmaz olarak tanır. Çok sempatik bir lakabı daha vardır ama onu buraya yazmayayım.

Her yönüyle mükemmel bir rol modeli olan Yılmaz Yücel bu dünyaya üretim, çalışma için gelenlerdendir. Bir gün dahi boş durduğunu görmedim.

YORUMLAR

  • 0 Yorum