Reklam
Reklam
Ali Özdemir

Ali Özdemir

  • Instagram

Hakkında

01.10.1968’de Bolu’nun Kıbrıscık ilçesinin Bölücekkaya Köyünde doğdu. Sırasıyla Bölücekkaya Köyü İlkokulu, Kıbrıscık Orta Okulu, Bolu İzzet Baysal Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümü, Marmara Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Elektrik Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.

1989 yılında tamamladığı üniversite öğrenimi sonrası Edirne Uzunköprü Endüstri Meslek Lisesinde öğretmen olarak çalışmaya başladı.

 1990 yılında İzmir’in Gaziemir ilçesindeki Ulaştırma Okulunda temel yedek subaylık eğitimi aldıktan sonra Tokat Erbaa Endüstri Meslek Lisesinde yedek subay öğretmen olarak askerlik görevini tamamladı. Ardından yeniden Uzunköprü Endüstri Meslek Lisesinde çalışmaya başladı.
 
1991 yılında Manisa Merkez Endüstri Meslek Lisesi’ne tayin oldu. 1995 yılına kadar bu okulda çalıştıktan sonra kendi isteğiyle Bolu İzzet Baysal Endüstri Meslek Lisesine nakil oldu. 1998 yılında aynı okulun elektronik bölümü şefliğine atandı. Bu okulda görev yaparken ek olarak Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bolu Meslek Yüksek Okulu, Endüstriyel Elektronik Programının bazı derslerini (dışardan öğretim görevlisi olarak) verdi. Hafta sonlarıysa ECA Elginkan Vakfı'nın Bolu’daki Eğitim Merkezinde elektronikle ilgili olarak açılan kurslarda eğitici olarak görev aldı.
 
2006 yılında uzman öğretmen unvanını kazandı.
 
2007 yılı Haziran ayında AB Projesi kapsamında Almanya, Fransa, Hollanda ve Belçika’da mesleki - teknik incelemelerde bulundu.
 
2008 - 2013 yılları arasında TC Lefkoşa Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliğine bağlı olarak KKTC’de çalıştı. Burada öğretmenlere, öğrencilere, halka elektrik, elektronik, bilgisayar ile ilgili dersler ve kurslar verdi.

Ağustos 2013 tarihinde Zonguldak Devrek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Elektrik - Elektronik Teknolojisi Alanına uzman öğretmen olarak atandı.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Eğitim Yönetimi ve Denetimi Dalında yüksek lisans öğrencisidir.

26 Ocak 2015 tarihinde Zonguldak Kozlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine okul müdürü olarak atandı.

 

Evli ve bir çocuk babasıdır. Temel düzeyde İngilizce ve Almanca bilmektedir.