Reklam
Reklam

Kansızoğlu AKES-DER'in misyonunu açıkladı.

Kısa adı AKES olan Anadolu Kültür Eğitim Spor Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Hasan Kansızoğlu derneğin misyonunu ve hedeflerini açıkladı.

Kansızoğlu AKES-DER'in misyonunu açıkladı.

Kısa adı AKES olan Anadolu Kültür Eğitim Spor Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Hasan Kansızoğlu derneğin misyonunu ve hedeflerini açıkladı.

Kansızoğlu AKES-DER'in misyonunu açıkladı.
11 Temmuz 2019 - 00:42 - Güncelleme: 11 Temmuz 2019 - 00:58

Anadolu Kültür Eğitim Spor Yardımlaşma Derneği'nin Rizeli Genel Başkanı Hasan Kansızoğlu,derneğin faaliyet alanları, misyon ve hedeflerini açıklarken öncelikle kendilerine yeni bir isim, ekol veya herhangi bir oluşum arayışı içerisinde olmadıklarının altını çizdi.
Genel Başkan Kansızoğlu hedeflerinin dünün İhlas ve samimiyetini, bu günün enerjisi, teknolojisi ve hızı ile birleştirip, ülke ve millet için hayırlı, uzun vadeli kaliteli adımlar atmak olduğunu belirterek, "Kısaca: Elif gibi dimdik (doğru) Vav gibi tertemiz (masum) Bir Sivil Toplum Kuruluşuyuz. Birlige ve dirlige ihtiyac duydugumuz bu günlerde Allah yar ve yardımcımız olsun. Biz zoru başarmayı and içtik. Mum olmak kolay değildir ateş saçmak için önce yanmak gerek asırlar boyunca dünyanın değişik bölgelerine ve coğrafyalarına adalet, refah ve huzur ile hükmeden, bir ecdadın torunu olmak ve onların yaptıkları ile övünmek, bizler için yeterince büyük bir onur kaynağıdır. Bizler atalarımızın bıraktığı sancağı devralarak, misyonumuzu zaten belirlemiş bulunmaktayız." dedi.
Yeniden diriliş ruhuyla uyuyan bir milleti uyandırmayı, unutulan örf ve töreleri anımsatmayı, kendilerine misyon edindiklerini belirten Kansızoğlu şunları söyledi; "Bizlere türkiye yardımlaşma derneği sevdalıları Kimdir diye soranlara, Biz de diyoruz ki; Devletçi kimliğiyle, vatanın ve ümmetin dertleriyle dertlenen, ülkesi ve milleti için fayda sağlayacak projeler üreten ve hayata geçiren, yetişebildiği tüm mazlum coğrafyalara yardım elini uzatan ve var olan imkanlarıyla yaraları sarmaya çalışan, uzak diyarlara huzur götürme mücadelesi veren, ümmet kardeşliğini savunan, yaptığı çalışmalarda ve ürettiği projelerde zerre misali menfaat gözetmeyen, ülkemiz ateş çemberindeyken, ülke menfaatlerini kendi menfaatlerine tercih eden bir gönüllü insan topluluğudur. Bu perspektiften bakıldığında, ülkemizin dünya üzerinde jeopolitik bir öneme sahip olduğu tüm dünya ülkelerince bilinmekte ve kabul edilmektedir. Bu açıdan devletimizin tüm dünyanın gözünde stratejik bir konum arz etmesinin, Ümmetin bu zor ve sancılı süreci aşmasını kolaylaştıracağına inanıyoruz. Yakın tarihle mukayese ettiğimiz zaman, artık karşımızda uyutulmuş, sömürülmüş bir Türkiye yerine, izzet ehlinin sancak tuttuğu, diri ve yeni bir Türkiye’ye, koca bir milletin dirilişine tanık olmaktayız. Bizler kendimizi bu kapıdan girerken kibirden arınmış, gururumuzu ise hiçe sayarak, sadece duruşumuz ve onurumuzla halkımızın ve ümmetin birer hizmetkârı olarak görmekteyiz.
AKES-DER  derneği hiçbir siyasi parti ve eksenine dahil değildir ve olmayacaktır. Lakin ülke menfaat ve çıkarları doğrultusunda, gerek ferdi, gerek parti, her kim ve kimler olursa desteklerimizi Onlarla  paylaşacağımızı ilan ediyoruz. Burada oluşumumuzda kişiye özel taassup yoktur. Hepimiz yaratılmış birer beşer insanız, baki olan yalnız Allah'tır. Her kim ki; ona itaat eder ümmet ve ülke çıkarı için çalışırsa, biz onun sancağı altında hizmet etmeye hazırız. Biz faniler olarak diyoruz ki; Hasbunallah ‘’Allah bize yeter’’ Çıktığımız bu kutsal yolda, Din, dil, renk, mezhep, siyasi görüş ayırmaksızın, birleştirici ve ötekileştirmeden ümmet bilincini oluşturmak ve yaşatmak gayesi içerisindeyiz. Ülke esaslarına dayanan, bir kurum olmayı hedef ve ilke edindik, çalışmalarımız bu yönde meşrulaşacak ve istikamet bulacaktır.
Halkın refah ve huzuru için ülke ve millet çıkarlarını ön planda tutarak, gerek ulusal gerek yerel olmak kaydıyla, çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu kubbe altındaki tüm vatan evlatlarına ışık tutmak, ayrıca unutulmaya yüz tutmuş geleneklerimizi, değerlerimizi bizden sonrakilere bırakarak, atalarımıza olan vefa borcumuzu ödemek yegâne amacımızdır. Bizim amacımız dünün İhlas ve samimiyetini, bu günün enerjisi, teknolojisi ve hızı ile birleştirip, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı, uzun vadeli kaliteli adımlar atmaktır.
Birliğe ve dirliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, Allah yâr ve yardımcımız olsun.  OSMANLI DEVLETİNİN küllerinden kurulan bir Vatan ve Cumhuriyet'tir.. Bize düşen görev ise Osmanlı Devletinin gelenek ve göreneklerini en iyi şekilde en yükseklerde tutabilmektir.
 
Not : Bizler hiçbir siyasi parti yöneticisi , Bakan ,Milletvekili ve iş adamı ile öncülük yapıp derneğimizi kurmadık hiç bir siyasi büyüğümüzün de onayını almadık İsim ve oluşumu kendi düşüncelerimizle yola çıkarak hiç kimsenin adını unvanını kullanarak yola çıkmadık kendi imkanlarımızla Anadolu Kültür Eğitim Spor Yardımlaşma Derneğini kurduk."Ve Kendi imkanlarımız dogrultusunda da hizmet etmeye devam ediceğiz.

Saygılarımla 
AKES-DER 
GENEL BAŞKANI 
HASAN KANSIZOĞLU

YORUMLAR

  • 0 Yorum