Bugun...
Reklam


ÇÖREKDERE AKÇAY'A EMANET

facebook-paylas
Tarih: 18-03-2018 19:04
ÇÖREKDERE AKÇAY'A EMANET

Geçmişte ilçede pek çok sosyal sorumluluk projelerine imza atarak farkındalık oluşturan Çörekdere'liler Derneği'nde görev değişikliği yapıldı.

Kayseri ili Sarız İlçesinin en büyük mahallesi olan Çörekdere'de derneğin uzun süredir her kademesinde görev alan Mustafa Akçay , Dernek Başkanlığı'na getirildi.
Derneğin Başkan Yardımcılığını Lokman Atıcı , Sekreterliğini Mustafa Gözütok , Saymanlığını ise Abdurrahman Gözütok sürdürecek.

Mustafa Akçay Erciyes Üniversitesi Maliye mezunu olup. Finans sektöründe çalışmaktadır. Evli ve Duru isminde bir kız çocuğu babası olan Akçay iyi derecede ingilizce konuşmaktadır.

Genç ve yeni bir heyecan ile yola devam edeceklerini anlatan Akçay "Tüm yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlik ve bütünlük içerisinde çalışmalarımıza ilk günkü heyecanla devam edeceğiz. Derneğimizin kuruluşundan bugüne kadar emeği geçenlerle, bu göreve bize layık gören tüm yönetim kurulu üyelerimize de şükranlarımı sunuyorum" dedi.

ÇÖREKDERE 

Kayseri iline 124, Sarız ilçesine 5 km uzaklıktadır. Köyden Kayseri-Kahramanmaraş yolu geçmektedir.Köy merkezi bir konumdadır. Ulaşım zorluğu yoktur.Alan itibariyle büyük bir köydür. Köyün yanında bulunan Tahtalı dağlarının uzantısı olan Koca dağ vardır. Köy, ağaçlık ve yeşillik alanlarla kaplıdır. Köyde iki adet dere bulunmaktadır. Bu iki dereden biri bostanlık mezrasından doğar ve boğaz denilen bölgeden geçerek hacılar mahallesinin içinden akarak aşağı mahalleye ulaşır. Sulamada kullanılan bu derenin suyu genellikle Temmuz ayında kurur, diğer dere ise daha büyüktür ve Söğütlü Dere'den geçerek Halaçlar ve Topuzlar kabilelerinin evlerinin arasından Sarız suyuna karışır. Az miktarda da olsa alabalık yetişen bu suda son yıllarda yapılan bilinçsiz avlanma nedeniyle alabalık nesli yok olma derecesindedir. Bu dere de sulama amaçlı kullanılır ve diğer dereden farklı olarak derede 12 ay boyunca su bulunur. Yaz aylarında yaylaya çıkma geleneği devam etmektedir.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI